Aktualności

 • Artyleryjskie Święto w Bolesławcu
  Artyleryjskie Święto w Bolesławcu
  9 grudnia 2019 10:32
  6 grudnia br. artylerzyści „Czarnej Dywizji" obchodzili w Bolesławcu Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii. Przeprowadzone po raz kolejny w garnizonie bolesławieckim dywizyjne obchody „Artyleryjskiej Barbarki” zgromadziły środowiska artyleryjskie oraz sympatyków rodzaju wojsk spod znaku skrzyżowanych luf armatnich.
 • Kierunek - Afganistan
  Kierunek - Afganistan
  9 grudnia 2019 08:22
  W sobotni wieczór 07 grudnia br. ponad 100 żołnierzy XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan wyleciało z Lotniska Szczecin - Goleniów w rejon misji szkoleniowo - doradczej, którą przez pół roku będą pełnić w Afganistanie.
 • Terytorialsi są siłą, która stoi na straży naszego bezpieczeństwa
  Terytorialsi są siłą, która stoi na straży naszego bezpieczeństwa
  8 grudnia 2019 18:10
  W niedzielę, 8 grudnia w Hrubieszowie 83 lubelskich terytorialsów złożyło przysięgę wojskową. Uroczystość została połączona z promocją na stopień kaprala 45 żołnierzy OT, którzy ukończyli trzecią edycję kursu „Sonda”.
 • W połowie drogi do Hagi
  W połowie drogi do Hagi
  6 grudnia 2019 14:32
  W Mrągowie zakończył się trzeci z sześciu turnusów przygotowujących polską reprezentację do startu w zawodach Invictus Games, które w maju 2020 r. odbędą się w Hadze.
 • Leopardy na Podkarpaciu
  Leopardy na Podkarpaciu
  6 grudnia 2019 12:08
  Gdy przeciwnika zatrzymano, odwód otrzymał rozkaz kontrataku. Aby go przeprowadzić, trzeba było dostać się w głąb ugrupowania wrogich sił. Żołnierze z 1 Brygady Pancernej pokonali więc dziesiątki kilometrów i przeprawili się przez rzekę. Podczas ćwiczeń „Lampart ‘19” pancerniacy potwierdzili, że formowany przez dwa lata batalion czołgów Leopard 2A5 jest gotów do działania.
 • Lampart-19 zakończony!
  Lampart-19 zakończony!
  6 grudnia 2019 07:52
  Kilkuset żołnierzy batalionu czołgów i kompanii saperów zmierzyło się z zadaniami, które wykonywali podczas ćwiczenia Lampart-19. Było to największe tegoroczne ćwiczenie 1 Warszawskiej Brygady Pancernej.