Aktualności

 • Wszyscy jesteśmy wierni Polsce!
  Wszyscy jesteśmy wierni Polsce!
  17 sierpnia 2019 08:18
  15 sierpnia, w Katowicach odbyła się defilada Wierni Polsce – kulminacyjny punkt tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego.
 • Silny przemysł zbrojeniowy to silna i bezpieczna Polska
  Silny przemysł zbrojeniowy to silna i bezpieczna Polska
  14 sierpnia 2019 08:18
  13 sierpnia, w Hucie Stalowa Wola szef MON wziął udział w uroczystości podpisania umowy na dostawy 24 Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych dla kompanijnych modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych „Rak”. Podpisana pomiędzy HSW S.A. i Inspektoratem Uzbrojenia umowa przewiduje dostawy w latach 2019–2020.
 • Wielki sukces wojskowych sportowców na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce
  Wielki sukces wojskowych sportowców na Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce
  12 sierpnia 2019 08:53
  Reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii została Drużynowym Mistrzem Europy w lekkiej atletyce. Na 10 złotych medali, 7 zdobyli żołnierze Wojska Polskiego. W Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce, które odbywały się od 9 do 11 sierpnia w Bydgoszczy, startowało 20 żołnierzy.
 • Służba w Wojsku Polskim wymaga ciężkiej pracy i zaangażowania
  Służba w Wojsku Polskim wymaga ciężkiej pracy i zaangażowania
  9 sierpnia 2019 14:09
  - Dzień promocji oficerskiej jest jednym z najważniejszych w życiu oficera. Ten podniosły moment to ukoronowanie Waszych starań, spełnienie marzeń i ambicji. Droga, która doprowadziła Was do tego miejsca, nie była łatwa. Dzisiejszy dzień to pierwszy sukces w Waszej karierze oficerów Wojska Polskiego - napisał w liście do żołnierzy minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.
 • SpoKREWnieni służbą
  SpoKREWnieni służbą
  6 sierpnia 2019 14:26
  857 litrów krwi zebrali w przedostatnim miesiącu akcji honorowego krwiodawstwa żołnierze i pracownicy Wojska Polskiego w ogólnopolskiej zbiórce krwi, która odbywa się pod hasłem „Spokrewnieni służbą”. Akcja, której organizatorem jest Ministerstwo Obrony Narodowej potrwa do 31 sierpnia br. Zebrana krew trafia do potrzebujących i chorych w całej Polsce.
 • Absolwenci wojskowych klas mundurowych rozpoczęli służbę przygotowawczą
  Absolwenci wojskowych klas mundurowych rozpoczęli służbę przygotowawczą
  30 lipca 2019 11:15
  Działanie żołnierza na polu walki, budowa, przeznaczenie i posługiwanie się bronią strzelecką, pierwsza pomoc i ewakuacja medyczna, musztra wojskowa czy SERE – to wybrane elementy programu szkolenia podstawowego absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, którzy 29 lipca br. rozpoczęli pełnienie służby przygotowawczej w skróconej formie. 1. Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej jest jedną z pięciu jednostek w całej Polsce, która realizuje szkolenie dla ww. absolwentów.