Aktualności

 • Odpowiedź WOT na COVID-19
  Odpowiedź WOT na COVID-19
  27 marca 2020 18:39
  „Zapobieganie i opóźnianie rozprzestrzeniania koronowirusa wymaga podjęcia szybkich działań właśnie teraz - na wczesnym etapie kiedy istnieje jeszcze możliwość wpływu na tempo i zasięg jego transmisji. W tym celu Wojska Obrony Terytorialnej zmieniają model funkcjonowania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy” – powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT.
 • Podniebne szkolenie podchorążych w 4 SLSz
  Podniebne szkolenie podchorążych w 4 SLSz
  27 marca 2020 14:03
  W 41 Bazie lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu studenci wojskowi Lotniczej Akademii Wojskowej rozpoczęli praktyki lotnicze. Podchorążowie IV i V roku na lotniskach 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego będą przebywać do późnej jesieni, a zaplanowany dla nich nalot wynosi kilka tysięcy godzin.
 • Przygraniczne morale na 5
  Przygraniczne morale na 5
  26 marca 2020 11:19
  Zadania zadaniami, ale podczas ich wykonywania bardzo istotne jest morale żołnierzy, więc do tego aspektu służby wojskowej przykłada się wielką wagę na zachodniej granicy RP.
 • Wojskowi medycy wspierają służbę zdrowia
  Wojskowi medycy wspierają służbę zdrowia
  26 marca 2020 10:19
  Z każdym dniem rośnie zaangażowanie Wojska Polskiego w walkę z koronawirusem, do działania wkroczyli także wojskowi ratownicy medyczni.
 • Patrole saperskie pozostają w pełnej gotowości
  Patrole saperskie pozostają w pełnej gotowości
  26 marca 2020 07:59
  Mimo panującej pandemii i wprowadzeniu znacznych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu, patrole saperskie pozostają w pełnej gotowości do działania nieustannie realizując swoje zadania związane z unieszkodliwianiem przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.
 • Kolejne zadania w walce z koronawirusem
  Kolejne zadania w walce z koronawirusem
  25 marca 2020 17:00
  Żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej realizują kolejne zadanie zawiązane z walką z koronawirusem. Na terenie województwa opolskiego wspierają funkcjonariuszy Policji w kontrolowaniu osób poddanych kwarantannie domowej.