Tym żyjemy

zobacz więcej
 • Wojsko Polskie cały czas pomaga w walce z żywiołem
  Wojsko Polskie cały czas pomaga w walce z żywiołem
  24 maja 2019 20:16
  - Wojska operacyjne i Wojska Obrony Terytorialnej zaangażowane są w ratowanie mienia, zdrowia i życia obywateli zagrożonych podtopieniami - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po spotkaniu z żołnierzami w Sandomierzu.
 • Ponad 20000 terytorialsów gotowych do służby Ojczyźnie
  Ponad 20000 terytorialsów gotowych do służby Ojczyźnie
  15 maja 2019 10:23
  – Chciałbym ogłosić, że Wojska Obrony Terytorialnej przekroczyły stan 20 000 żołnierzy. To bardzo dobra wiadomość, to świadczy o tym, że swoje zadania świetnie wykonują dowódcy. To świadczy o tym, że świetnie wykonują swoje zadania również instruktorzy, którzy na co dzień szkolą żołnierzy WOT, ale to świadczy także o tym, że cały program tworzenia WOT cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony żołnierzy – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas wizyty w Gliwicach.
 • Plan Modernizacji Technicznej – mapa drogowa rozwoju Wojska Polskiego
  Plan Modernizacji Technicznej – mapa drogowa rozwoju Wojska Polskiego
  28 lutego 2019 14:39
  - Bezpieczeństwo było, jest i będzie dla nas priorytetem. Przed chwilą podpisałem jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych - Plan Modernizacji Technicznej do 2026 roku. Plan zakłada modernizację o wartości 185 mld zł, to jest o 45 mld zł więcej, niż plan poprzedni. Jest to rekordowy plan jeśli chodzi o wartość. To jest oczywiście duże wyzwanie, ale i szansa na rozwój zdolności obronnych Wojska Polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.