Trzy kroki do służby wojskowej: zawodowej i terytorialnej.
Aplikuj już dziś!

Trzy kroki do służby wojskowej: zawodowej i terytorialnej.

Zostań Żołnierzem RP
Wejdź na portal zostanzolnierzem.pl
Krok 1

Wejdź na portal zostanzolnierzem.pl

...i wypełnij dane w formularzu.
Wejdź na Portal Rekrutacyjny do Wojska Polskiego (zostanzolnierzem.pl) i rozpocznij proces rekrutacji. To tu rozpoczniesz swoją drogę do zawodowej i terytorialnej służby wojskowej. Zakładając konto w portalu przejdziesz przez pierwszy etap rekrutacji, w ramach którego, poznamy Twoje preferencje i zainteresowania tak, aby przygotować dla Ciebie odpowiednią ofertę służby w armii. W ramach portalu i interakcji z naszym specjalistą od rekrutacji zostaniesz skierowany do Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Odwiedź Wojskowe Centrum Rekrutacji
Krok 2

Odwiedź Wojskowe Centrum Rekrutacji

...i załatw wszystkie formalności jednego dnia!
Maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku w portalu zostanzolnierzem.pl otrzymasz informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji masz się stawić. To tam, w jeden dzień, odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz zostaniesz zbadany przez komisję lekarską. W przypadku pozytywnych wyników i opinii zakończysz ten dzień z kartą powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą).
Ukończ szkolenie podstawowe
Krok 3

Ukończ szkolenie podstawowe

...trwające do 30 dni.
Twoje szkolenie podstawowe potrwa do 30 dni. W tym czasie czeka na Ciebie szereg zajęć teoretycznych, jak i praktycznych. Na zakończenie szkolenia złożysz przysięgę wojskową i otrzymasz stopień wojskowy żołnierza rezerwy.