Kim jesteś?
A ty?

Kim jesteś?

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej
Zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi zawodowej? Myślisz poważnie o tym, aby związać się z mundurem żołnierza Wojska Polskiego? Dobrze trafiłeś! Znajdziesz tu kompendium wiedzy na temat rekrutacji do wojska, ścieżkach kariery, wynagrodzeniu, uczelniach i specjalnościach wojskowych.
 • 01
  Wojsko to wyzwanie.
  Wojsko to wyzwanie.
  Możesz sprawdzić siłę swojego charakteru oraz realizować plany zawodowe i ambicje. Masz niepowtarzalną szansę, by spotkać ludzi myślących tak jak Ty, by poszerzyć wiedzę w wielu unikatowych dziedzinach, poznać najnowocześniejszy sprzęt wojskowy oraz zdobyć i rozwijać umiejętności, które są niedostępne poza wojskiem.
 • Plusów jest więcej
  Jeśli na przykład wybierzesz karierę żołnierza zawodowego to możesz liczyć na stabilne i atrakcyjne wynagrodzenie z licznymi dodatkami, kursy i szkolenia specjalistyczne, w tym językowe, jasno określoną ścieżkę awansu oraz pewną emeryturę w przyszłości.
  02
  Plusów jest więcej
 • 03
  W wojsku możesz wykorzystać swoje kwalifikacje,
  W wojsku możesz wykorzystać swoje kwalifikacje,
  ... zdolności, wiedzę i wykształcenie. Służba jest także okazją do zdobycia nowych doświadczeń i kwalifikacji. Jeśli jednak nie masz specjalistycznych kwalifikacji, droga do wojska nie jest dla Ciebie zamknięta. W armii istnieje spójny system umożliwiający podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności.