Slajd

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój"

MATERIAŁY DO POBRANIA

ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO
None

ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO

None
5. Mazowiecką Brygadę Obrony Terytorialnej budujemy na solidnym fundamencie – wartościach i zasadach, które są dla nas – Terytorialsów drogowskazem. Na nich budujemy także społeczną odpowiedzialność za mieszkańców województwa mazowieckiego Terytorialność jest dla nas kluczem. To nie tylko obszar na mapie, czy odległość z domu do pracy. To przynależność do regionu i zamieszkującej go społeczności, z której się wywodzimy, którą znamy „jak własną kieszeń”. Terytorialność dla nas oznacza gotowość do obrony i wspierania naszych rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się nasza misja: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wnosimy wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości Mazowsza. Dlatego nazywamy się Terytorialsami i dlatego posługujemy się mottem: „zawsze gotowi, zawsze blisko”.
AKTUALNOŚCI
TRADYCJA
None

TRADYCJA

None
Podobnie jak nasi wielcy poprzednicy, stawiamy na organizację struktur terytorialnych, budowę bezpieczeństwa lokalnego, umacnianie patriotyzmu i więzi wśród lokalnych społeczności. Łączy nas misja, struktura i terytorialność.
...choć dzieli nas czas
POZNAJ NAS
None

POZNAJ NAS

None
Jesteśmy mieszkańcami Mazowsza. Jesteśmy w różnym wieku, mamy różne historie i rozmaite pasje. Na co dzień wykonujemy różne zawody, ale łączy nas jedno - wiara w te same wartości. Chcemy życ w bezpiecznym kraju. Jesteśmy częścią lokalnej społeczności, którą na co dzień chcemy wspierać. Misja, zadania i cele WOT są bliskie naszym sercom. Dlategu tu jesteśmy.
Tacy jesteśmy