Slajd

Wojska Obrony Terytorialnej

#tradycja #braterstwo #odwaga #odpowiedzialność
Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko
Jak wspieramy
Jesteśmy dla Was

Jak wspieramy

WOT w sytuacjach kryzysowych
Rozwój zdolności WOT w zakresie zarządzania kryzysowego stanowi jeden z głównych priorytetów formacji. Od czerwca 2018 r. WOT jest częścią systemu zarządzania kryzysowego resortu obrony narodowej.
Aktualności
 • Nagroda główna i wyróżnienie dla WOT w konkursie "WAWA Bohaterom"
  Nagroda główna i wyróżnienie dla WOT w konkursie "WAWA Bohaterom"
  07.10.2019

  Wojska Obrony Terytorialnej otrzymały nagrodę główną, a 4 Warmińsko – Mazurska Brygada OT wyróżnienie w tegorocznym konkursie „WAWA Bohaterom”. Kapituła konkursu docenia osoby oraz instytucje za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie Powstańców Warszawskich.

 • Dowództwo WOT przenosi się do Zegrza
  Dowództwo WOT przenosi się do Zegrza
  30.09.2019

  - Decyzją ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczyna funkcjonowanie w Zegrzu, na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki – powiedział dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła podczas pikniku na rynku w Serocku.

 • Szczęśliwy finał poszukiwań
  Szczęśliwy finał poszukiwań
  28.09.2019
  Nie wszyscy żołnierze OT wczoraj  świętowali. W godzinach wieczornych na wniosek Komendanta Policji w Koninie Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wydał zgodę na powołanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa grupy żołnierzy 12 WBOT. Przed północą przyłączyliśmy się do poszukiwań. O godzinie 9.50 poszukiwana została odnaleziona przez żołnierzy WOT. Dziękujemy Policjantom, Strażakom i mieszkańcom wspieranie Was jest naszym przywilejem.
Poznaj nas
Tacy jesteśmy
Poznaj nas

Tacy jesteśmy

Naszym podmiotem są ludzie
Siłą naszej formacji są ludzie, którzy wnoszą do niej olbrzymi potencjał talentów i kompetencji. Wśród nas jest też miejsce dla Ciebie!