Wojska Obrony Terytorialnej

#tradycja #braterstwo #odwaga #odpowiedzialność
Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko
Jak wspieramy
Jesteśmy dla Was

Jak wspieramy

WOT w sytuacjach kryzysowych
Rozwój zdolności WOT w zakresie zarządzania kryzysowego stanowi jeden z głównych priorytetów formacji. Od czerwca 2018 r. WOT jest częścią systemu zarządzania kryzysowego resortu obrony narodowej.
Aktualności
 • Szkolenie rotacyjne wielkopolskich terytorialsów
  Szkolenie rotacyjne wielkopolskich terytorialsów
  16.09.2019

  W miniony weekend w ramach comiesięcznych szkoleń rotacyjnych żołnierze batalionu lekkiej piechoty z Leszna współdziałali z saperami. Tym razem w ramach tzw. szkoleń zdolnościowych terytorialsi poznali zasady organizacji przepraw na łodziach i transporterach pływających.

 • Amerykańscy gwardziści u podkarpackich terytorialsów
  Amerykańscy gwardziści u podkarpackich terytorialsów
  16.09.2019

  - Nie jesteśmy tutaj po to by zmienić Wasze procedury czy politykę działań, ale po to by Was wspierać, pokazać jak my to robimy, jednocześnie sami uczymy się od Was” – powiedział SGM David Marritt z 65 Brygady Gwardii Narodowej Stanu Illinois podsumowując tygodniową wizytę w podkarpackiej brygadzie OT.

 • Wprowadzamy pistolety VIS 100 do Sił Zbrojnych
  Wprowadzamy pistolety VIS 100 do Sił Zbrojnych
  13.09.2019

  Rozpoczął się proces wprowadzania polskich pistoletów VIS 100 na wyposażenie sił zbrojnych. Od 10 września br. trwa pierwszy cykl szkoleń personelu Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wojsk operacyjnych. Szkoleniem, które prowadzą eksperci Fabryki Broni „Łucznik”, w pierwszym etapie zostanie objętych ponad 120 żołnierzy i pracowników wojska, którzy wkrótce będą odpowiadać za wprowadzenie pistoletów do wojska.

Poznaj nas
Tacy jesteśmy
Poznaj nas

Tacy jesteśmy

Naszym podmiotem są ludzie
Siłą naszej formacji są ludzie, którzy wnoszą do niej olbrzymi potencjał talentów i kompetencji. Wśród nas jest też miejsce dla Ciebie!