Rozstrzygnięcie ofert w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2022”

4 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: ZSiPO w Skale
Za nami pierwsze tegoroczne rozstrzygnięcia w konkursie „Strzelnica w Powiecie”. Zainteresowanie wnioskodawców okazało się rekordowe. Ogółem przyznano 83 dofinansowania na budowę strzelnic wirtualnych i pneumatycznych.
Na strzelnice wirtualne przyznano prawie 11 milionów złotych. Skorzystać z nich będzie mogło 70 samorządów. Wyniki konkursu można sprawdzić tutaj

Trzynastu wnioskodawcom przyznano dofinansowanie na budowę strzelnic pneumatycznych. Łączna wysokość dotacji to blisko 3,3 miliona złotych. Rozstrzygnięcie można sprawdzić tutaj.
 
Już w krótce ogłoszone zostaną kolejne konkursy. Będziemy o nich informować.

Zainteresowane samorządy zachęcamy do śledzenia naszego profilu Facebook. Na strzelnice wirtualne przyznano prawie 11 milionów złotych. Skorzystać z nich będzie mogło 70 samorządów.
----------------

Program „Strzelnica w powiecie” ma na celu wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w zakresie budowy i rozwoju infrastruktury strzeleckiej poprzez dofinansowywanie zadań jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego i wojewódzkiego, związanych z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu strzeleckiego, w szczególności wśród dzieci i młodzieży oraz organizacji proobronnych.

Serdecznie gratulujemy powiatom, które otrzymał dotację na budowę strzelnic. Dzięki temu, niebawem kadeci z wielu szkół w róznych regionach kraju będą mogli w profesjonalnych warunkach kształtować umiejętności strzeleckie, jesteśmy przekonani, że wykorzystają je w ramach ochotniczych form służby wojskowej, w tym Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej.