KONKURS „Mój sąsiad - weteran AK”

14 lutego 1942 roku powstała Armia Krajowa… O pozostałych datach i różnego rodzaju statystykach można bez problemu przeczytać w Internecie czy w publikacjach książkowych. Nam jednak dzisiaj chodzi o spotkanie z Człowiekiem…

UWAGA uczniowie WSZYSKICH klas wojskowych!

Jeśli w Waszej społeczności mieszka weteran Armii Krajowej, postarajcie się z tej okazji spotkać się z nim i porozmawiać o tym, czego nie ma w żadnych książkach. Posłuchać o tym, jak to jest, kiedy ma się kilkanaście lat (mniej więcej tyle, co Wy teraz…) i idzie się walczyć o Polskę.

Efekt spotkania spiszcie i prześlijcie do nas. Może to być wywiad, może być relacja ze spotkania. Możecie to zrobić zespołowo, a możecie wytypować do wizyty jedną osobę z klasy. Do tekstu dołączcie zdjęcia ze spotkania. Być może uda się Wam uchwycić pamiątki z czasów wojny, które weteran zdecyduje się Wam pokazać.

W naszym konkursie mogą wziąć  udział chętni uczniowie WSZYSKICH klas wojskowych. Jeśli jesteście spoza OPW, CWKM, CYBER.MIL, BOW także możecie dołączyć do naszego projektu. Nie ograniczamy się do uczestników programów MON.

Na Wasze prace czekamy do 28 lutego. Przesyłajcie je na adres m.rzymski@ron.mil.pl w temacie wpisując „Mój sąsiad - weteran AK”. Obowiązuje zasada: jedna wiadomość – jedna praca z załącznikami. Tekst podpiszcie (mogą być same imiona lub pseudonimy). Nie zapomnijcie dopisać, jaką szkołę reprezentujecie. Nawiążemy z Wami kontakt wiadomością zwrotną (możecie wskazać jeden nr telefonu) w celu ustalenia sposobu odbioru upominków.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone prezentem - niespodzianką i opublikowane na naszym pofilu Facebook. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki rzeczowe.

Uwaga! Przypominamy, że weterani AK to obecnie ludzie w podeszłym wieku, bardzo często schorowani. Sugerujemy wcześniejsze umówienie się – najpierw ustalcie, czy wasz rozmówca rzeczywiście ma siły i ochotę się z Wami spotkać. Dowiedzcie się przy okazji, czy czegoś mu nie potrzeba. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, poproście o pomoc swoich nauczycieli.