Zostań Żołnierzem

Zostań Żołnierzem
Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” służy temu, aby Wojsko Polskie było liczniejsze. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zainaugurował kolejną edycję kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.
Trzy proste kroki do Wojska Polskiego!
 • APLIKUJ ON-LINE
 • WOJSKOWE CENTRUM REKRUTACJI
 • SZKOLENIE PODSTAWOWE
cover image

Wojsko Polskie musi być:

 • liczniejsze
 • wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt
 • godnie wynagradzane

Rekrutujemy do Wojska Polskiego! Ruszyła kolejna edycja kampanii „Zostań Żołnierzem RP”.

Autor zdjęcia: CO MON

Zostań Żołnierzem RP

22 czerwca 2020 roku rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiali przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie. 

W poniedziałek 15 czerwca szef MON zainaugurował kolejny etap kampanii Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej oraz poinformował o planowanych w Wojsku Polskim ćwiczeniach dla ochotników. 

- W związku z tym, że ćwiczenia wojskowe były zawieszone w czasie epidemii, podjąłem decyzję, żeby odmrozić możliwość odbywania ćwiczeń wojskowych, zarówno ćwiczeń rezerwistów, jak i szkoleń związanych ze służbą przygotowawczą. Ta propozycja jest skierowana przede wszystkim do osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

***
Priorytetem ministra Mariusza Błaszczaka jest  modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych RP. Stąd m. in. zainaugurowana w 2018 roku kampania Zostań Żołnierzem i powołanie Biura ds. Programu Zostań Żołnierzem. Obecnie w Wojsku Polskim służy 108 tys. żołnierzy zawodowych.
 • Przyjdź, porozmawiaj, zostań żołnierzem!
   
  Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji i co o służbie mówią sami żołnierze? Masz ku temu okazję! Czekamy na Ciebie w moblinyh punktach rekrutacyjnych.