UROCZYSTOŚCI W CENTRUM WETERANA

6 zdjęć w galerii
W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbyła się uroczystość przekazania kasku motocyklowego weterana dla zwycięzcy licytacji. Podczas uroczystości wręczono także akt mianowania na wyższy stopień i medale za zasługi dla obronności kraju dla pracowników Centrum Weterana.
W związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa odbyła się uroczystość przekazania kasku motocyklowego weterana dla zwycięzcy licytacji. W ramach 2. edycji Rajdu Motocyklowego Weteranów powstała idea stworzenia specjalnego kasku i przekazania go na licytację, z której zgromadzone środki zostaną przeznaczone na rehabilitację weteranów poszkodowanych. Kask został ozdobiony motywami misyjnymi, którego autorem był Marek Szatkowski, a sponsorem Polska Grupa Zbrojeniowa SA Fundacja PGZ. Licytację wygrał jeden z uczestników rajdu, sierżant Krzysztof Ojżanowski, który zadeklarował że kask zostanie przekazany do sali tradycji 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w której służy. Pieniądze z aukcji zostały przekazane na rzecz rehabilitacji weteranów do Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Do kwoty wylicytowanej swoje cegiełkę dołożyła także inicjatywa STOP The Bleed - Polska, repreznetowana przez p. Marcina Krupę, za co serdecznie dziękujemy.
Podczas spotkania wręczono także akt mianowania służącego w Centrum Weterana plutonowego Emila Urana na stopień sierżanta, a także medale za zasługi dla obronności kraju dla pracowników naszego Centrum. Całość uroczsytości zakończyło złożenie kwiatów i znicza pod pomnikiem posięconym poległym i zmarłym na misjach i operacjach poza granicami państwa.