SZKOŁA IMIENIA „WETERANÓW DZIAŁAŃ POZA GRANICAMIA PAŃSTWA”

9 zdjęć w galerii
Miło nam poinformować, iż Branżowa Szkoła I Stopnia wchodząca w skład Zso Włoszakowice przyjęła imię "Weteranów Działań Poza Granicami Państwa".
Uroczystość nadania szkole imienia, poprzedziły trwające już od kilku dni przedsięwzięcia m.in. nasze prelekcje na temat historii udziału Wojsko Polskiego w misjach zagranicznych czy wystawa „MILITO PRO PATRIA - Walczę dla Ojczyzny" prezentująca sylwetki kawalerów Orderu Krzyża Wojskowego.
Ponadto odbywały się liczne konkursy dla uczniów, w tym „Bieg Weterana” oraz spotkania z weteranami z Polski i niedawnymi gośćmi Centrum Weterana - żołnierzami Gwardii Narodowej Illinois.
Sama uroczystość nadana imienia „Weteranów Działań Poza Granicami Państwa” Branżowej Szkole i Stopnia we Włoszakowicach odbywała się zgodnie z wojskowym protokołem. Był meldunek o gotowości do uroczystości, wojskowa asysta honorowa, poczty sztandarowe, odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz Apel Pamięci. Były nawet przeloty samolotu F-16 z 6. eskadry z Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny i prezentacja sprzętu wojskowego.
Nie mamy wątpliwości, że ze względu na zaproszonych gości i wrażenia po uroczystości było to niesamowite przedsięwzięcie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i lokalnej społeczności.
Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele Centrum Weterana.