STUDENCI Z TORUNIA Z WIZYTĄ W CENTRUM WETERANA

10 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: CW
9 maja Centrum Weterana odwiedzili studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Miłośników Historii panem Posłem na Sejm RP dr hab. Zbigniewem Girzyńskim.
Wizyta rozpoczęła się od złożenia kwiatów i zaplenia zniczy na Skwerze Pamięci poświęconym uhonorowaniu tych polskich żołnierzy i pracowników wojska którzy oddali życie służąc krajowi poza jego granicami.

Następnie nasi goście, wśród których byli studenci różnych kierunków, od historii, poprzez wojskoznawstwo, na antropologii kończąc, zapoznali się ze strukturą i bieżącymi zadaniami Centrum Weterana. Prezentacji towarzyszyło wiele pytań od studentów, którzy byli zainteresowani tą tematyką.

Równie ważnym punktem spotkania było zwiedzanie naszej Sali Tradycji, w której goście z Torunia mieli okazję podziwiać licznie zgromadzone pamiątki dokumentujące prawie 70-letnią historię udziału polskich żołnierz w misjach i operacjach poza granicami Ojczyzny.

Całość wizyty zwieńczyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie i zapewnienie o chęci dalszej współpracy między obiema instytucjami.