INFORMACJA O NABORZE DO INVICTUS GAMES 2023

Autor zdjęcia: CW
Rozpoczyna się nabór ochotników do kolejnej edycji IG.
Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa rozpoczyna nabór ochotników do udziału w międzynarodowych zawodach o charakterze sportowo – rehabilitacyjnym Invictus Games Dusseldorf 2023 organizowanych w terminie 09 – 16.09.2023 r.

Udział w zawodach Invictus Games możliwy jest dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wsparciu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Nad przygotowaniami czuwa Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Invictus Games to inicjatywa, której pomysłodawcą i patronem jest Książe Sussex - Harry. Invictus Games, to nie tylko zawody sportowe, w których biorą udział wszyscy, którzy odnieśli uszczerbek na zdrowiu służąc ojczyźnie ale przede wszystkim społeczność międzynarodowa, która wspiera się nawzajem w procesie dochodzenia do zdrowia, dzieli się swoimi doświadczeniami i siłą „invictus” – niezwyciężonych.

Dotychczas odbyło się pięć edycji Invictus Games: w Londynie (2014 r.), w Orlando (2016 r.), w Toronto (2017 r.), w Sydney (2018 r.) oraz Hadze (2022 r.).  Z roku na rok rośnie zarówno liczba startujących w zawodach uczestników, jak też krajów, które wystawiają swoje reprezentacje. Team Invictus Poland po raz trzeci weźmie udział w zawodach Invictus Games. Nasi weterani dołączyli do zawodów w czasie zmagań w Sydney. Wówczas kilkukrotnie zajmowali czwarte miejsca, nieznacznie tylko przegrywając walkę o medale. W Hadze, nasza reprezentacja zdobyła już 8 medali (jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych). Obecnie zawodnicy mają mozliwość przygotowywać się do startu w Dusseldorfie w takich konkurencjach jak: siatkówka na siedząco, pływanie, konkurencje biegowe, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, kolarstwo, łucznictwo, wioślarstwo halowe, tenis stołowy i jazda Land Roverem.

Organizatorzy zawodów ustalili limit zawodników dla naszej reprezentacji na 20 osób. W trakcie trwania zawodów, zawodnikom mogą towarzyszyć członkowie ich rodzin oraz przyjaciele, którzy będą dla nich nieocenionym wsparciem.

Nabór zawodników jest prowadzony z pośród pracowników resortu obrony narodowej oraz żołnierzy będących w służbie jak i rezerwie. Termin zgłaszania akcesu do udziału w zawodach upływa w dniu 31.07.2022 r. W miesiącu sierpniu planujemy przeprowadzenie posiedzenia Komisji Kwalifikacyjnej (złożonej z przedstawicieli resortu obrony narodowej) do wyboru składu Polskiej Reprezentacji Sportowej Invictus Games Dusseldorf 2023. O dokonanym wyborze zawodników poinformujemy na naszej stronie internetowej.

Zainteresowanych udziałem w zawodach prosimy o wypełnienie załączonego Formularza Zgłoszeniowego i wysłanie bezpośrednio na adres Kancelarii Centrum Weterana, e-mail: centrumweterana@ron.mil.pl.