Baner

BIEG WETERANA "DROGA DO BAGRAM"

1 zdjęcie w galerii
Bieg Weterana – „Droga Do Bagram” to inicjatywa biegowa organizowana w związku z obchodami Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w 2021 roku.
Chcieliśmy zorganizować bieg, który będzie mocno związany z działaniami polskich żołnierzy w misjach i operacjach wojskowych. Głównym celem Biegu jest przede wszystkim integracja środowiska weteranów ich rodzin, rodzin poległych żołnierzy ale także przyjaciół, którzy wspierają to środowisko i doceniają poświęcenie żołnierzy Wojska Polskiego. To także idealna okazja o tym by edukować społeczeństwo o zaangażowaniu Polski w budowanie bezpieczeństwa i pokoju na świecie.

Poprzez udział we wspólnym biegu chcielibyśmy propagować aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród Weteranów i ich najbliższych. Razem chcemy pokonać dystans 5316 km czyli dokładnie tyle ile dzieli Warszawę od bazy, w której stacjonowali polscy żołnierze w Afganistanie – Bagram. Wierzymy, ze wspólnie uda nam się ten cel osiągnąć a włożony wysiłek i satysfakcja z udziału zachęci was do czynnego uprawiania sportu jako świetnego sposobu na radzenie sobie z problemami, na poprawę humoru, na uśmiech na twarzy i na lepsze samopoczucie.

Bieg jest wirtualny dzięki czemu, można go zrealizować w każdym miejscu w Polsce i na świecie. Pokonywany dystans nie może być krótszy niż 5 km a na pokonanie wybranej przez siebie trasy jest termin od 24 do 30 maja.

Dozwolone są następujące formy pokonania dystansu: bieg, marsz, z pomocą kijków Nordic Walking itd. Osoby niepełnosprawne mogą pokonać dystans z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego lub roweru dla osób niepełnosprawnych.

Do Bieg Weterana należy się zgłaszać po przez formularz znajdujący się na stronie dedykowanej biegowi https://biegweterana.pl

Ważne! Weterani, pamiętajcie aby podczas zapisów zaznaczyć zakładkę WETERAN.

Zapisy trwają do 21 maja lub wyczerpania limitu miejsc (1000).

Szczegóły w Regulaminie zawodów https://biegweterana.pl/regulamin

Patronat honorowy nad Biegiem Weterana „Droga do Bagram” objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, patronat medialny: Polska Zbrojna oraz Defence24.