None

27. EDYCJA PROJEKTU WOJOWNIK ZA NAMI

19 zdjęć w galerii
23 i 24 lutego br. odbyła się 27. odsłona „Projektu Wojownik”, czyli zajęć edukacyjno sportowych dla weteranów działań poza granicami państwa. Tym razem uczestnicy spotkali się w 1 Warszawskiej Brygadzie Pancernej w Wesołej.
Trening poprowadził czołowy polski zawodnik MMA w wadze ciężkiej Daniel Omielańczuk, wielokrotny Mistrz Polski w Muay Thai. Aktualnie Daniel jest zawodnikiem jednej z najlepszych federacji mieszanych sztuk walki na święcie ACA, która słynie przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu sportowego zawodników i świetnie zestawianych walk. Omielańczuk wcześniej walczył także w rodzimym KSW oraz najlepszej lidze świata w UFC.

Wśród prowadzących zajęcia znalazł się także świetny trener mistrzów, instruktor klubowy Aligatores Fight Club i WCA Fight Team, czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu BJJ. Weteranów przeszkolili także żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej – zawodnik Armia Fight Night szer. Sylwester Miller oraz świetny kickbokser szer. Maciej Garbaczewski.

Cykliczne spotkania weteranów w jednostkach wojskowych w całej Polsce, polegają na seminariach i treningach z mieszanych sztuk walki tzw. MMA (Mixed Martial Arts), które prowadzą czołowi polscy zawodnicy.

Celem inicjatywy jest przede wszystkim aspekt integracji środowiska weteranów przy bezpośrednim kontakcie ze sportem, a także kształtowanie pasji, która rozładowuje emocje i nadmiar adrenaliny z jaką zmagają się żołnierze powracający z misji. Uczestnicy mają okazję do sprawdzenia siebie, swojej odporność fizycznej i motorycznej oraz do przekonania się że nie ma rzeczy niemożliwych a ograniczenia pozostają często tylko w głowie.

„Projekt  Wojownik” został objęty Patronatem Honorowym  Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.