TESTY SPRAWNOŚCIOWE I ROZMOWA KWALIFIKACYJNA
Testy i rozmowy odbywają się jednego dnia, w jednym z dwóch terminów (w zależności od wskazanego kierunku studiów): 10 i 12 lipca oraz 17 i 19 lipca 2023 r. w Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej. Rejestracja uczestników odbywać się będzie w Studium Wychowania Fizycznego (ul. Kartezjusza 1) – gdzie kandydaci zostaną przyprowadzeni z miejsca zakwaterowania.
W dniu stawienia się na egzaminy, nastąpi ocena znajomości języka angielskiego na podstawie wyników ze świadectwa dojrzałości lub testu przeprowadzonego w WAT.
Postępowanie rekrutacyjne, łącznie z badaniami lekarskimi, będzie trwało do 5 dni. W tym czasie będziesz miał zapewnione bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie w obiektach na terenie uczelni.
Kandydat(ka) musi posiadać ze sobą zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych wystawione nie wcześniej niż 30 dni przed dniem przystąpienia do sprawdzianu sprawności fizycznej lub oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w testach sprawnościowych, podpisane w dniu przeprowadzenia sprawdzianu w obecności członka komisji rekrutacyjnej.
Do testów sprawnościowych przystępujesz w ubiorze sportowym (krótkie spodenki gimnastyczne, koszulka odsłaniająca stawy łokciowe, buty sportowe bez kolców). Test obejmuje następujące konkurencje sportowe:
kobiety
- zwis na drążku na czas
- bieg zygzakiem („koperta”)
- bieg na 800 m
mężczyźni
- podciąganie na drążku
- bieg wahadłowy 10 × 10
- bieg na 1000 m
Kolejność zdawanych konkurencji: drążek, biegi.
Szczegółowy opis konkurencji znajdziesz tutaj.
Za sprawdzian sprawności fizycznej można uzyskać maksymalnie 20 punktów rankingowych.
Warunkiem zaliczenia sprawdzianu sprawnościowego jest uzyskanie minimum 3 punktów. Tabela punktów rankingowych
Po zakończeniu sprawdzianu będziesz miał czas na krótki odpoczynek, po czym przystąpisz do rozmowy kwalifikacyjnej. Porozmawiasz z przedstawicielem wybranego przez Ciebie wydziału i Twoim przyszłym pracodawcą, czyli przedstawicielem rodzaju sił zbrojnych (wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych i wojsk obrony terytorialnej). Komisja zapyta Cię o motywację do podjęcia studiów wojskowych. Możesz otrzymać max. 30 punktów rankingowych, warunkiem zaliczenia jest zdobycie przynajmniej 3 punktów rankingowych. Zobacz zasady punktowania.
Łącznie, na tym etapie rekrutacji, możesz uzyskać max. 50 punktów rankingowych: 20 ze sprawdzianu sprawności fizycznej oraz 30 podczas rozmowy kwalifikacyjnej.