Microsoft Azure dla Edukacji

Microsoft Azure dla Edukacji

Azure dla Edukacji (Azure Dev Tools for Teaching) – platforma zapewniająca wykładowcom i uczniom dostęp do profesjonalnych narzędzi programistycznych i oprogramowania firmy Microsoft.
 
Wcześniejsza dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych była realizowana w oparciu o elektroniczny serwis „ELMS WebStore for Microsoft Imagine”
 
Od 15 lutego 2019 firma Microsoft przemianowała program Microsoft Imagine na Microsoft Azure Dev Tools for Teaching.
 
Logowanie do portalu:
- Aby zalogować się do zasobów należy użyć danych logowania do poczty WAT.
- Dostęp do oprogramowania po zalogowaniu i wyszukaniu zasobu Education, lista dostępnego oprogramowania pod opcją menu Oprogramowanie
 
Brak oprogramowania na liście?
 
Dostęp do Education Hub bazuje wyłącznie na domenach służbowych (poczta WAT). Po zalogowaniu się powinna być dostępna pełna lista oprogramowania. W przypadku problemów (zbyt krótka lista lub całkowity brak oprogramowania) należy wykonać następujące kroki:
 
  1. zalogować się do Education Hub w Microsoft Edge, w trybie InPrivate, używając bezpośredniego linku signup.azure.com/studentverification?offerType=3 (lub link w krótszej wersji aka.ms/devtoolsforteaching, wybranie niebieskiego przycisku „Sign In” i zalogowanie)
  2. jeśli nadal sytuacja się nie poprawiła, należy zgłosić problem bezpośrednio do wsparcia Microsoft azureforeducation.microsoft.com/en-us/Support/Contact (preferowany język angielski)
 
Instrukcja  Azure:
 
Odpowiedzi na często zadawane pytania: