Złoto dla siłaczy WAT w Akademickich Mistrzostwach Polski

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Marcin Kozłowski
Siłacze z Klubu Uczelnianego AZS WAT zajęli I miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski w trójboju siłowym. Zawody odbyły się 5 i 6 czerwca w Katowicach.

I miejsce w kategorii 105 kg i jednocześnie I miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika zajął sierż. pchor. Marcin Bogacki z wynikiem 750 kg. Reprezentanci WAT zdobywają ten tytuł nieprzerwanie od 2014 roku. Nowy rekord życiowy, kończąc rywalizację z wynikiem 395 kg w kategorii 66 kg, ustanowił kpr. pchor. Mikołaj Pożoga. Z kolei Rafał Łazicki uzyskał wynik 610 kg w kategorii 74 kg zajmując tym samym II miejsce w swojej kategorii. „Przeciwnicy nie byli łatwi do pokonania, jednakże ze startu jestem bardzo zadowolony. Nieudana próba pobicia obecnego rekordu w martwym ciągu daje mi tylko jeszcze większą motywację, aby ten rekord na następnych zawodach ustanowić. Myślę, że to tylko kwestia czasu” – relacjonuje Łazicki. Trzecie miejsce w kategorii 83 kg wywalczył sierż. pchor. Karol Dyrek uzyskując wynik 585 kg. „Cel na przyszłe zawody jest jeden – 600 kg” – podkreśla zawodnik.

Do rywalizacji w kategorii 93 kg przystąpiło czterech zawodników Klubu Uczelnianego AZS WAT. „Te zawody będę pamiętał długo. Kilogramy magnezji w powietrzu, krzyki kolegów i trenera – to trzeba przeżyć na własnej skórze” – mówi debiutujący sierż. pchor. Mateusz Chudzik, który uzyskał wynik 587,5 kg. Natomiast st. szer. pchor. Miłosz Piotrowski wywalczył wynik 572,5 kg. Z kolei sierż. pchor. Jan Duma zdobył II miejsce w klasyfikacji typów uczelni uzyskując wynik 657,5 kg. Trzecie miejsce w klasyfikacji typów uczelni zajął Mateusz Szymański z wynikiem 650 kg. „Mimo tylu nieudanych treningowych prób pierwszy raz w życiu przełamałem tak bardzo wyczekaną przeze mnie granicę 250 kg w przysiadzie. Kolejny cel – rekord w swojej kategorii w tym boju” – stwierdza Szymański. Po zaciętej walce z rywalem, z wynikiem 675 kg Krzysztof Stangret zajął III miejsce w kategorii 120 kg.

Zawodników WAT zagrzewali i motywowali do walki koledzy z Klubu Uczelnianego AZS WAT. Ich liczne sukcesy to niewątpliwie zasługa trenera Waldemara Stangreta.