Sukces siłaczy WAT w Akademickim Pucharze Świata

7 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Mateusz Szymański
Zawodnicy z Klubu Uczelnianego AZS WAT zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickiego Pucharu Świata w trójboju siłowym. Zawody odbyły się w dniach 8-10 lipca 2021 r. w Wilnie. Drużynę WAT reprezentował sierż. pchor. Jan Duma, sierż. pchor. Karol Dyrek, Rafał Łazicki, Krzysztof Stangret i Mateusz Szymański.

III miejsce w kategorii do 93 kg z wynikiem 662,5 kg wywalczył Jan Duma. „Po każdych zawodach, w szczególności międzynarodowych udaje się naszej drużynie wyciągnąć wiele wniosków. Analizujemy techniki przeciwników, rozmawiamy z nimi i później przekładamy tę wiedzę na nasze treningi. Myślę, że to właśnie stanowi podstawę naszych nieprzerwanych sukcesów i rozwoju w tym sporcie” – podsumowuje zawodnik, który ponadto do Polski wrócił z brązowym medalem w martwym ciągu oraz srebrnym w przysiadzie.


Natomiast Karol Dyrek z wynikiem 567,5 kg swoją rywalizację w kategorii do 83 kg zakończył na IV miejscu ze stratą jedynie 2,5 kg do brązowego medalu w przysiadzie. „Lekki niedosyt pozostał, ale mimo tego jestem bardzo zadowolony ze startu” – relacjonuje Dyrek.


Kolejny zawodnik Rafał Łazicki w kategorii do 74 kg z wynikiem 592,5 kg wywalczył II miejsce, jednocześnie zdobywając trzy srebrne medale w każdym boju.


Pomimo ciężkiej kontuzji, do rywalizacji w zawodach przystąpił Krzysztof Stangret zajmując VI miejsce w kategorii do 120 kg i zdobywając brązowy medal w wyciskaniu leżąc. „Nie mogłem zawieść mojej drużyny i zrezygnować ze startu. Przyjechaliśmy tu po podium razem, ze świadomością, że każdy start daje cenne punkty” – komentuje Stangret.


Z wynikiem 655 kg zawody zakończył Mateusz Szymański zdobywając III miejsce w kategorii do 105 kg oraz brązowy medal w martwym ciągu i srebrny w przysiadzie.

 

Waldemar Stangret

fot. Mateusz Szymański