18 medali dla WAT w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Kamila Falacińska
Pływacy z Klubu Uczelnianego AZS WAT zdobyli aż 18 medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w dniach 10-12 czerwca br. w Lublinie na basenie Aqua Lublin. Startowało w nich 569 zawodników z 53 uczelni z kraju.

Zawodnicy Wojskowej Akademii Technicznej, trenowani przez dr. Saturnina Przybylskiego, zaprezentowali bardzo wysoki poziom. W klasyfikacji generalnej typów uczelni mężczyźni zajęli I miejsce, a kobiety – II miejsce.

• Złoto zdobyli: Renata Wietrzyńska (50 m stylem motylkowym), st. kpr. pchor. Aleksandra Kapłon (100 m stylem dowolnym), szer. pchor. Anna Borys (100 m stylem grzbietowym), plut. pchor. Kacper Biernacki (50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym), kpr. pchor. Dawid Pietrzak (100 m stylem grzbietowym).
  • Srebro wywalczyli: st. kpr. pchor.  Aleksandra Kapłon (50 m stylem dowolnym), sierż. pchor. Dawid Grabczak (100 m stylem klasycznym i 50 m stylem klasycznym), kpr. pchor. Dawid Pietrzak (50 m stylem grzbietowym), Bartosz Kotwica (100 m stylem grzbietowym), por. Cezary Rams (50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym).
  • Brązowy medal zdobyli: szer. pchor. Anna Borys (50 m stylem grzbietowym, Kamila Falacińska (50 m stylem motylkowym), st. szer. pchor. Jakub Dyba (100 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym), Bartosz Kotwica (50 m stylem grzbietowym).

Na uwagę zasługuje także postawa reprezentantów WAT w wyścigach sztafetowych. Na najwyższym miejscu podium stanęła sztafeta 4x50 m stylem dowolnym MIX w składzie: st. kpr. pchor. Aleksandra Kapłon, Renata Wietrzyńska, plut. pchor. Kacper Biernacki, por. Cezary Rams. Również pierwsze miejsce w typach uczelni wywalczyła damska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym w składzie: mgr Kamila Falacińska, st. szer. pchor. Karolina Adamkiewicz, st. kpr. pchor. Aleksandra Kapłon, Renata Wietrzyńska. Trzecie miejsce w typach uczelni udało się uzyskać sztafecie męskiej 4x50 m stylem dowolnym w składzie: kpr. pchor. Dawid Pietrzak, st. szer. Mateusz Wójcik, st. kpr. pchor. Szymon Magierski, kpr. pchor. Rafał Gumowski.

Podczas Mistrzostw zostały pobite 3 rekordy pływackie WAT. Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi serdecznie gratulujemy!