Żołnierze WAT na granicy polsko-białoruskiej

Autor zdjęcia: Michał Niwicz/Polska Zbrojna
Czternastu żołnierzy z Wojskowej Akademii Technicznej 27 grudnia 2021 r. dołączyło do pododdziałów jednostek wojskowych realizujących zadania ochrony granicy polsko-białoruskiej. Do wsparcia działań zapobiegających nielegalnej imigracji została wyznaczona kadra dowódcza naszej uczelni.

Żołnierze z Wojskowej Akademii Technicznej uczestniczą miedzy innymi w działaniach zachowania ciągłości dowodzenia, przekazywania informacji oraz w patrolach.

 

„Żołnierze Wojskowej Akademii Technicznej po raz kolejny udowodnili, że można na nich polegać w warunkach zagrożenia. Trudna sytuacja, w jakiej znalazła się nasza Ojczyzna wymaga oddania i ofiarności. I taką właśnie postawę przyjmują żołnierze naszej uczelni, tym samym najlepiej wypełniając słowa przysięgi wojskowej: służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Jesteśmy z nich dumni” – podkreśla płk Grzegorz Kaliciak, prorektor ds. wojskowych WAT. 

 

Już na początku stycznia 2022 roku do żołnierzy na granicy polsko-białoruskiej dołączą kolejni oficerowie WAT. Dziewiętnastoosobowa grupa pozostanie tam do 9 stycznia 2022 roku.

 

Ewa Jankiewicz

rzecznik prasowy WAT

fot. źródło: Polska Zbrojna, autor: Michał Niwicz