Sukces lekkoatletek i lekkoatletów WAT

2 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Leszek Kleszowski
Zawodnicy Wojskowej Akademii Technicznej zostali laureatami Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w dniach 19-21 maja 2022 r. w Poznaniu. W imprezie uczestniczyło ponad 1400 zawodników z blisko stu polskich uczelni. WAT reprezentowało 34 lekkoatletek i lekkoatletów.

Reprezentantki WAT zgromadziły łącznie 396,5 pkt. zajmując 13 miejsce w klasyfikacji generalnej  na ponad 70  startujących uczelni. W klasyfikacji typów uczelni nasze lekkoatletki zwyciężyły 396,5 pkt. wyprzedzając Uniwersytet Ekonomiczny z Krakowa 378,5 pkt. oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy 361,5. Reprezentantki WAT zdobyły dwa złote medale: pchor. Diana Ircha w rzucie dyskiem oraz w sztafecie 4 × 100 m w składzie: Jadwiga Ordowicz, pchor. Martyna Pieczułajtis, pchor. Oliwia Bartnik, Weronika Bartnowska – rekord WAT. Srebrny medal zdobyła Weronika Bartnowska – 400 m. Brązowy medal otrzymała pchor. Diana Ircha w pchnięciu kulą.

Reprezentacja męska zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej gromadząc 669,5pkt. W klasyfikacji typów uczelni zwyciężyła i wyprzedziła Uniwersytet Ekonomiczny z Poznania 357,5 pkt. oraz Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic 334 pkt. Nasi reprezentanci zdobyli cztery złote medale: pchor. Maksymilian Glazik w skoku wzwyż, pchor. Jakub Koczera w skoku w dal, w sztafecie 4 × 400 m w składzie: pchor. Emil Poniatowski, pchor. Jakub Wróbel, pchor. Wiktor Wieczorek, pchor. Jakub Pędziwiatr; w sztafecie 4 × 100 m w składzie: pchor. Szymon Piotrowski, pchor. Wiktor Wieczorek, pchor. Arkadiusz Drężek, pchor. Emil Poniatowski. Srebrne medale otrzymali: pchor. Maksymilian Glazik – skok w dal i pchor. Jan Zielonka – 800 m. Brązowe medale zdobyli: pchor. Jakub Pędziwiatr – 400 m, pchor. Jakub Wróbel – 400 m i pchor. Arkadiusz Drężek – rzut oszczepem.

Zespoły przygotowali trenerzy: mgr Leszek Kleszowski – sprint oraz mgr Marian Bobiński – konkurencje techniczne.