Sprawdź swoją wiedzę na temat Bitwy Warszawskiej

W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., 17 sierpnia 2022 r. o godz. 10.00 w studiu Wojskowej Akademii Technicznej rozpocznie się konkurs online pn. „#18 najważniejsza bitwa w dziejach świata”.

Celem konkursu, nad którym patronat objął Mariusz Błaszczak, wicepremier i minister obrony narodowej jest propagowanie historii, krzewienie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczczenie 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. oraz promocja Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie oraz Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego im. Polskich Kryptologów w Warszawie.

 

Swoją wiedzę na temat 18. najważniejszej bitwy w dziejach świata może sprawdzić jednocześnie 2000 osób zarówno w Polsce, jak i na świecie w formie online – za pośrednictwem sieci internet. Wystarczy połączyć się ze specjalnie stworzoną stroną za pomocą smartfonu lub tabletu, na której będzie można odpowiadać na pytania konkursowe. Konkurs będzie można oglądać w serwisie YouTube.

 

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: pamiątkowa szabla od Ministra Obrony Narodowej oraz czytnik e-booków, smartwatch i słuchawki bezprzewodowe.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tego samego dnia, tuż po zakończeniu quizu przeprowadzanego metodą online. O zwycięstwie zadecyduje liczba punktów, które będą automatycznie naliczane przez program „kahoot!”.

 

Konkurs „#18 najważniejsza bitwa w dziejach świata” organizują Departament Szkolnictwa Wojskowego MON, Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON oraz Wojskowa Akademia Techniczna i Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne.

 

Regulamin konkursu oraz instrukcje logowania i udzielania odpowiedzi dla uczestników znajdziecie w załącznikach poniżej.

 

Prosimy również o umożliwienie grupowego oglądania konkursu na kanale YouTube.