Siłacze WAT triumfowali w Akademickich Mistrzostwach Polski

8 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: sierż. pchor. Marcin Bogacki
I miejsce w klasyfikacji typów uczelni oraz II miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej zajęła reprezentacja Wojskowej Akademii Technicznej w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym klasycznym. Zawody odbyły się 7 i 8 maja 2022 r. Na sukces drużyny WAT złożyły się bardzo dobre występy indywidualne zawodników.

W pierwszym dniu zawodów podium należało do trzech zawodników WAT, którzy zdobyli cztery medale. Rafał Łazicki wywalczył I miejsce w klasyfikacji typów uczelni z wynikiem 630 kg oraz II miejsce w klasyfikacji ogólnej kat. do 83 kg. Srebrny medal w klasyfikacji typów uczelni z wynikiem 517,5 kg zdobył ppor. Dominik Mały. Trzecie miejsce w kategorii wagowej do 66 kg zajął Antoni Winiarek z wynikiem 470 kg. Świetny start, a zarazem debiut ma za sobą st. szer. pchor. Przemysław Milczarczyk z wynikiem 522,5 kg w kat. do 83 kg. Do sukcesu drużyny przyczynił się również start najcięższego zawodnika WAT plut. pchor. Bartłomieja Cieciury, który w kategorii wagowej 120+ kg zajął VI miejsce z wynikiem 670 kg. Tego dnia wystartowała również jedyna zawodniczka WAT Katarzyna Rzemieniak, która wywalczyła świetne III miejsce w typach uczelni w kat. 63 kg z wynikiem 297,5 kg.

Drugiego dnia zawodnicy WAT dostarczyli kolejnych emocji. W kategorii wagowej do 93 kg rywalizowali sierż. pchor. Jan Duma oraz Mateusz Szymański. Sierż. pchor. Jan Duma rywalizację zakończył na III miejscu w klasyfikacji indywidualnej oraz I miejscu w klasyfikacji typów uczelni z wynikiem 667,5 kg. Mateusz Szymański start również przypieczętował medalem za II miejsce w klasyfikacji typów uczelni z wynikiem 645 kg. Jako drugi wystartował sierż. pchor. Marcin Bogacki, który zdobył dla drużyny kolejne dwa medale za III miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kat. do 105 kg oraz za I w klasyfikacji typów uczeni z wynikiem 755 kg. Na końcu swój start zaliczył Krzysztof Stangret w kat. do 120 kg.

WAT od lat nie ustępuje miejsca na podium. Również w tym roku, podczas którego odnotowana został najwyższa jak do tej pory frekwencja zawodników. „Podium naszej uczelni po prostu jest pisane” – komentuje zawodnik sierż. pchor. Marcin Bogacki.