Ruszył Dyżurny Punkt Pomocy podchorążych WAT

2 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: WAT
Pomagają w zakupach, umawiają wizyty lekarskie, realizują recepty, wspierają dzieci w nauce zdalnej, a nawet naprawiają sprzęt komputerowy. Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej reaktywowali działalność całodobowej infolinii dla mieszkańców Bemowa przebywających w izolacji domowej i na kwarantannie. Wystarczy zadzwonić na numer 261 837 805.

Gotowość niesienia pomocy zadeklarowało prawie 300 podchorążych, a studentów chętnych do przyłączenia się do akcji ciągle przybywa.


„Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej są bardzo aktywni w związku z sytuacją epidemiczną. Umiejętności nabywane podczas studiów politechnicznych wykorzystują np. do opracowywania aplikacji przydatnych w walce z koronawirusem. Natomiast ich służba wojskowa przejawia się w służbie społeczeństwu m.in. poprzez uczestnictwo w akcjach honorowego krwiodawstwa, wspieranie lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej i pomaganie potrzebującym. Bardzo dziękuję podchorążym i żołnierzom służącym w WAT za to zaangażowanie i dawanie dobrego przykładu innym” – mówi płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT.


Dyżurny Punkt Pomocy WAT funkcjonował wcześniej w okresie od grudnia 2020 r. do czerwca 2021 r. W tym czasie podchorążowie udzielili pomocy ponad 60 osobom. Reaktywowanie Punktu związane jest z aktualną sytuacją epidemiczną. Od 21 stycznia mieszkańcy warszawskiego Bemowa znów mogą liczyć na pomoc podchorążych w robieniu zakupów, nauce zdalnej dzieci (uczniów szkoły podstawowej i średniej), opłacaniu rachunków, umówieniu wizyty u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalisty oraz w realizacji recept. Studenci WAT organizują też zbiórki żywności dla osób ubogich oraz pomagają w drobnych naprawach sprzętu komputerowego i elektronicznego.


„Jeżeli ktoś ma inną potrzebę, która wymaga wyjścia z domu, a obecna sytuacja spowodowana przez koronawirusa to uniemożliwia, niech nie obawia się do nas zadzwonić. Na pewno otrzyma odpowiednią pomoc i wsparcie” – mówi mjr Łukasz Patrejko, zastępca dowódcy 3 Batalionu Szkolnego Wojskowej Akademii Technicznej.


Akcja kierowana jest przede wszystkim do lokalnej społeczności i osób mieszkających w sąsiedztwie Uczelni, ale na infolinię może zgłosić się każdy potrzebujący, podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej pomogą również osobom spoza Bemowa.


Dyżurny Punkt Pomocy WAT czynny jest przez całą dobę siedem dni w tygodniu i dostępny pod numerem 261 837 805. Podchorążowie udzielają pomocy niemal natychmiast i całkowicie bezpłatnie.


Ewa Jankiewicz

rzecznik prasowy WAT

fot. WAT