Pomoc podchorążych na rzecz budowy domu dla niepełnosprawnych podopiecznych

4 zdjęć w galerii
Podchorążowie z Duszpasterstwa Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na budowę Domu Mocarzy dla 80 niepełnosprawnych podopiecznych.

„Podchorążowie od lat angażują się w niesienie pomocy potrzebującym dzieciom. Są to podopieczni Domów Dziecka i domów opieki. Tym razem nasi studenci postanowili wesprzeć budowę domu dla niepełnosprawnych dzieci z  Mocarzewa. W nowo powstałej placówce będą mogły zamieszkać już po ukończeniu nauki” – mówi ks. por. Krzysztof Włosowcz, kapelan WAT.


Na co dzień grupą 80 dzieci w ośrodku w Mocarzewie zajmują się Siostry Zmartwychwstanki. Jednak zgodnie z przepisami, podopieczni mogą przebywać w placówce tylko do ukończenia nauki (najpóźniej do 25 roku życia). Potem są odsyłane do domów rodzinnych. Ich wejście w dorosłość okazuje się często bardzo trudne. Zdarza się, że rodzice już nie żyją, albo są tak schorowani, że nie mogą się nimi zająć. Wtedy młodzi podopieczni kierowani są do domów opieki społecznej, gdzie często, z uwagi na nowe miejsce, mają problemy z adaptacją.


Dom Mocarzy to miejsce, w którym młodzi podopieczni będą mogli zamieszkać zaraz po zakończeniu nauki, i w którym będą mieć możliwości rozwoju. Okazuje się jednak, że koszty wybudowania domu są bardzo wysokie, wynoszą 25 milionów złotych.  Dzięki pomocy darczyńców, siostry zebrały już połowę tej kwoty. Do tego wielkiego dzieła pomocy swoją cenną cegiełkę dołożyli podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach zbiórki w akademikach studenci zebrali  ponad 7 tys. złotych. Dodatkowo  zorganizowali zbiórkę w parafii Boernerowo, gdzie dzięki wspaniałomyślności  podchorążych i darczyńców zebrano kwotę 30 tys. zł.


Źródło: boernerowo.pl