Od papieru do flipbooka

6 zdjęć w galerii
To już 25 lat „Głosu Akademickiego”! W aktualnym numerze znajdziecie Państwo m.in. historię pisma i ludzi, zaangażowanych w jego powstanie i rozwój. A czytać ten numer możecie już nie tylko w tradycyjnej formie papierowej, ale też elektronicznej, w dowolnym miejscu i czasie, w formie e-magazynu.

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową odsłonę „Głosu Akademickiego” z jej funkcjami: rozbudowaną galerią zdjęć, odtwarzaniem filmów i dźwięku. Wystarczy przejść pod adres glosakademicki.publuu.com, by cieszyć się możliwościami, jakie daje flipbook, czyli interaktywna gazeta. Dzięki dodanym animacjom czytelnik ma wrażenie, iż ogląda wydrukowany magazyn: strony zginają się i szeleszczą przy odwracaniu, widać cienie i refleksy światła.


Kolejną zaletą flipbooka jest płynne dostosowanie się do urządzenia, na którym go oglądamy. Dzięki temu wyświetla się w odpowiedni sposób i nie wymaga dodatkowych wtyczek ani instalowania dodatkowych programów. Wystarczy kliknąć w link, by obejrzeć całą zawartość online!


Do końca roku 2003 zasięg ograniczony był ilością wydrukowanych egzemplarzy. Jednak ostatni numer w tym roku – 6 (102) listopad–grudzień 2003 – pojawił się na naszej stronie jako PDF. Od tej pory wszystkie wydania miesięcznika ukazują się w formie cyfrowej. W 2016 r. do zwykłego PDF-a doszły funkcje interaktywne, dzięki czemu można łatwo (jednym kliknięciem) przejść do wybranego artykułu, strony internetowej lub wrócić do spisu treści. Od niedawna ta wersja – dzięki uprzejmości dyrektor Biblioteki Głównej dr Bogumiły Konieczny-Rozenfeld – pojawia się także w serwisie E-prasa.


Teraz możemy cieszyć się kolejnymi możliwościami, jakie daje flipbook.


Przyjemnej lektury!

 

Hubert Kaźmierski