Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej spotkał się z podchorążymi

3 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Kamil Cytacki
„Obudź w sobie lidera” to tytuł wykładu wygłoszonego przez gen. dyw. dr. Jarosława Gromadzińskiego dla podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas spotkania 19 października 2021 r. dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka podzielił się z żołnierzami wiedzą oraz własnym doświadczeniem w zakresie budowania skutecznego przywództwa. Podchorążowie mieli możliwość zapoznania się z cechami lidera, dowódcy rozumiejącego potrzeby swoich podwładnych i dającego przykład własnym postępowaniem.

 

Gen. Gromadziński przedstawił drogę, jaką oficer powinien przejść, by w zależności od sytuacji, być sprawnym menedżerem i przywódcą. Przybliżył trudności, z jakimi dowódcy na różnych szczeblach spotykają się w codziennej służbie wojskowej. Zachęcał słuchaczy do kreatywnego podejścia do kwestii rozwoju osobistego, samodoskonalenia i ciągłego dokształcania się.

 

Po wygłoszonym wykładzie podchorążowie zadawali prelegentowi pytania dotyczące omawianej tematyki i specyfiki zawodowej służby wojskowej.

 

ppłk Jarosław Kopyść

red. Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT

fot. Kamil Cytacki