Chór Akademicki WAT najlepszy w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej

3 zdjęć w galerii
Złoty Dyplom trafił do Chóru Akademickiego Wojskowej Akademii Technicznej pod dyrekcją dr Joanny Korczago za zdobycie najwyższej punktacji w kategorii chórów mieszanych oraz generalnej kwalifikacji V Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze”.

Festiwal odbył się 11 czerwca 2022 r. w Tykocinie. Wzięło w nim udział 20 zespołów chóralnych z całej Polski. Rywalizacja przebiegła w siedmiu kategoriach chórów: dziecięcych, jednorodnych, kameralnych, mieszanych, młodzieżowych, parafialnych i seniorów. Studenci naszej uczelni wykonali dzieła o tematyce sakralnej:  O. Gjeilo – „Ubi caritas”, St. Moniuszko – „Ojcze nasz”, C. Courtney – „Gloria” oraz C. Courtney – „Secure”.

 

„Niezmiernie cieszę się, że pomimo prawie dwuletniego okresu wyhamowania koncertowo-konkursowej działalności z powodu pandemicznej sytuacji, ten sezon jest dla nas tak obfity i kończymy go z najwyższą punktacją całego konkursu. To dla nas wielkie wyróżnienie i wspaniała nagroda za cały sezon intensywnej pracy, wielu godzin spędzonych na próbach, warsztatach, ale także motywacja i energia do dalszego działania” – podkreśla dr Joanna Korczago, dyrektor artystyczny Chóru Akademickiego WAT.

 

Przed studentami-chórzystami okres wakacji, ale jak deklarują, nie zamierzają odpoczywać od śpiewu. „To wyróżnienie w postaci najwyższej punktacji dało nam nie lada zastrzyk energii do kolejnych wyzwań. W prawdzie niedługo zasłużone wakacje, ale i w tym czasie mamy nadzieję na wyjazdowe warsztaty chóralne. Jednak zanim to nastąpi, przed nami jeszcze sesja, którą mamy nadzieję zdać śpiewająco. Wszystkich zastanawiających się, czy warto do nas dołączyć, zachęcamy do kontaktu. Chór Akademicki WAT to niesamowite emocje, przygoda, wyzwania i satysfakcja” – dodaje Magdalena Kołodziejska, studentka Wydziału Cybernetyki WAT.

 

Nagrodę ex aequo z Chórem Akademickim WAT otrzymał Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Siedlcach. Nagrody Grand Prix w tym roku nie przyznano.

 

Patronat honorowy nad festiwalem objął Biskup Łomżyński JE ks. dr Janusz Stepnowski. Organizatorem wydarzenia było Radio Nadzieja.

 

Wyniki konkursu dostępne są na stronie Radia Nadzieja.

 

Ewa Jankiewicz

rzecznik prasowy WAT

fot. źródło: Radio Nadzieja;

Gabriel Lesiak, Jakub Walczak/Chór Akademicki WAT