None

Nowy sposób na wypożyczanie książek w Bibliotece Głównej WAT

3 zdjęć w galerii
Biblioteka Główna WAT zaprasza do korzystania z nowego, bezpiecznego sposobu wypożyczania książek. Przed gmachem Biblioteki oddano właśnie do użytku książkomat – urządzenie samoobsługowe, które umożliwia odbiór zamówionych przez Internet książek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Urządzenie ułatwia odbiór książek oraz w naturalny sposób uzupełnia dostępną również przed Biblioteką całodobową wrzutnię służącą do zwrotu książek. Aby odebrać książkę z książkomatu należy złożyć zamówienie za pomocą systemu bibliotecznego logując się na swoje konto biblioteczne. Urządzenie, przypominające nieco paczkomat, działa w zintegrowany sposób z informatycznym systemem bibliotecznym. Książka w momencie odebrania z książkomatu jest rejestrowana na koncie bibliotecznym czytelnika. Rozwiązanie oprócz tego, że przyspiesza proces wypożyczenia książek, dodatkowo ogranicza bezpośrednie kontakty międzyludzkie, co jest niezmiernie ważne w obecnym czasie pandemii.


Dyrekcja Biblioteki składa podziękowania władzom Akademii, szczególnie kanclerzowi Adamowi Wroneckiemu i pionowi logistyki za pomoc w zakupie i instalacji urządzenia.


Wszystkich czytelników Biblioteki zachęcamy do korzystania z tego nowego sposobu wypożyczania książek.


Zasady korzystania z książkomatu w Bibliotece Głównej WAT


Bogumiła Konieczny-Rozenfeld
fot. Dominika Górska