Wojsko Polskie w 2021 roku

Ćwiczenia, doskonalenie zdolności, szkolenie, wzmacnianie potencjału, współpraca sojusznicza, służba w ochronie granic i bezpieczeństwa nas wszystkich.
W mijającym roku żołnierze Wojska Polskiego byli zaangażowani w zapobieganie rozwoju pandemii Covid-19, m.in. aktywnie uczestnicząc w organizacji szczepień w całym kraju.

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy współpracowali ze Strażą Graniczną i innymi formacjami mundurowymi w ochronie wspólnego bezpieczeństwa.

Wojsko Polskie wspierało społeczności lokalne podczas sytuacji kryzysowych wszędzie tam, gdzie specjalistyczny sprzęt i szczególne umiejętności były niezbędne.

W 2021 roku prowadzono intensywne szkolenia, zwiększające zarówno indywidualne zdolności żołnierzy, jak i interoperacyjność podczas ćwiczeń, także z sojusznikami, m.in. Steadfast Defender 21, Dragon 21.

Wojsko Polskie stale dba o sprawność i kondycję fizyczną żołnierzy.

Niezmiennie od wielu lat Siły Zbrojne RP są obecne w misjach międzynarodowych, m.in. w Libanie, Turcji, Rumunii, Kosowie, czy chroniąc przestrzeń powietrzną państw bałtyckich w ramach PKW Orlik.


#TakieJestWojskoPolskie