Szef Sztabu Generalnego WP odwiedził zakłady MESKO

4 zdjęć w galerii
Generał Rajmund T. Andrzejczak, szef Sztabu Generalnego WP złożył 16 marca wizytę w zakładach PGZ MESKO S.A., gdzie spotkał się z członkami zarządu spółki.
Podczas pobytu zapoznał się z procesem wytwarzania uzbrojenia, a także możliwościami produkcji systemów rakietowych i amunicji.

Szef Sztabu Generalnego WP ocenił postępy prac nad projektami prowadzonymi przez zakłady, tempo unowocześniania procesów produkcyjnych, parku maszynowego, realizowanych inwestycji, a także moce zakładu związane z wytwarzaniem sprzętu na rzecz wojska polskiego.

Generał Andrzejczak zapoznał się także z procesem produkcji m. in. przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych PIORUN, które znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP oraz amunicji małokalibrowej.

Z władzami spółki dyskutował na temat wniosków z obserwacji działań wojennych w Ukrainie oraz konieczności utrzymania dynamiki modernizacji sił zbrojnych i potrzebie znaczącego wzrostu ilościowego i jakościowego produkcji amunicji przez polski przemysł zbrojeniowy.

***

MESKO S.A., wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest producentem światowej klasy wyrobów branży zbrojeniowej z prawie 100-letnim doświadczeniem produkcyjnym. Podstawowy zakres działania obejmuje produkcję na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa. Produkty MESKO S.A. są używane przez Siły Zbrojne RP i podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Przedsiębiorstwo jest także uznanym dostawcą wyrobów dla wojsk NATO.