Puchar szefa Sztabu Generalnego WP w piłce siatkowej

V Puchar szefa Sztabu Generalnego WP w piłce siatkowej

24 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: Antoni Szubiński/SG WP
W Sztabie Generalnym WP rozegrane zostały zawody w piłce siatkowej o puchar szefa Sztabu Generalnego WP.
W rozgrywkach, organizowanych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości oraz 101. rocznicy ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, wzięło udział siedem zespołów.

W finale rozgrywek spotkały się zespoły reprezentujące Urząd MON i Sztab Generalny WP. Po bardzo wyrównanym pojedynku pierwsze miejsce wywalczył zespół Urzędu MON; Sztab Generalny WP zajął miejsce drugie.

Mecz o trzecie miejsce rozegrały zespoły Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej i Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Lepsi okazali się siatkarze reprezentujący Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni.

Kwalifikacja zespołowa:

1. miejsce - Urząd Ministra Obrony Narodowej (departamenty i biura MON)

- najlepszy rozgrywający turnieju – ppłk Grzegorz Marek

Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczyli sekretarz stanu w MON Marek Łapiński i zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. dyw. Dariusz Łukowski.

Organizatorem zawodów, które przeprowadzone zostały 5 listopada 2019 r. , był Zarząd Planowania Użycia Sił Zbrojnych i Szkolenia - P3/P7.