Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A APRZEWODNICZĄCA RADY DS. KOBIET


 

Ppłk Beata TARGOŃSKA ur. w 1974 r. w Żaganiu. Ukończyła studia mgr na kierunku pedagogika terapeutyczna w Wyższej Szkole Pedagogiki w Zielonej Górze oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu na kierunku pomoc psychologiczna. Ponadto jest absolwentką Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie gdzie ukończyła drugi kierunek studiów magisterskich - psychologię.

W 1999 r. rozpoczęła pracę w 34 BKPanc w Żaganiu jako konsultant dowódcy ds. psychoprofilaktyki. Od 2001 r. związała się z Żandarmerią Wojskową najpierw jako negocjator/psychoprofilaktyk w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu. W 2004 r. rozpoczęła służbę wojskową w Mazowieckim Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Warszawie na stanowisku młodszego oficera prewencji w Wydziale prewencji, następnie jako oficer prewencji w Sekcji profilaktyki.

W 2006 r. pełniła obowiązki dowódcy kompanii reprezentacyjnej Żandarmerii Wojskowej i jako pierwsza kobieta w historii Wojska Polskiego dowodziła zmianą warty na Placu Marszałka Piłsudskiego.  W 2007 r. objęła stanowisko młodszego specjalisty w Komendzie Głównej Żandarmerii Wojskowej uczestnicząc przy tworzeniu nowej komórki - Oddziału Wychowawczego KGŻW jednocześnie pełniąc obowiązki koordynatora psychologów Żandarmerii Wojskowej. W 2012 r. jako specjalista/psycholog Oddziału Komunikacji Społecznej.

W latach 2007-2009 członkini Rady ds. Kobiet z ramienia Żandarmerii Wojskowej, ponownie wybrana przez kobiety – żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w latach 2015 – 2016. Jako nieetatowy koordynator negocjatorów do 2015 r. uczestniczyła przy tworzeniu dokumentów normujących funkcjonowanie negocjatorów w Żandarmerii Wojskowej. Ostatnie zajmowane stanowisko w Komendzie Głównej ŻW to Psycholog – Koordynator.

W listopadzie 2016 r. wybrana przez Radę ds. Kobiet na Przewodniczącą Rady ds. Kobiet w Resorcie Obrony Narodowej.  Z dniem 1 stycznia 2017 r. ppłk Beata Targońska objęła obowiązki na stanowisku służbowym Przewodniczącej Rady ds. Kobiet w RON.

Mężatka, dwoje dzieci córka i syn.

____________________

Wywiad dla Polski Zbrojnej - "O co walczą Polki w mundurze" (13.12.2017 r.)
Sytuacja kobiet w wojsku jest coraz lepsza, ale to nie znaczy, że nie mamy nic do zrobienia w kwestii poprawy warunków ich służby. Widzimy też potrzebę prowadzenia szkoleń, które uświadomią żołnierzom, czym jest mobbing i jakie zachowania mogą być uznawane za molestowanie – mówi ppłk Beata Targońska, przewodnicząca Rady do Spraw Kobiet w Siłach Zbrojnych. >>> Czytaj więcej

 

Posiedzenie Rady ds. Kobiet
W dniach 6-7 listopada 2017 roku odbyło się posiedzenie Rady ds. kobiet w resorcie obrony narodowej.
>>> Czytaj więcej