Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AAGENCJA WSPARCIA I ZAMÓWIEŃ NATO (NSPA)

Agencja Wsparcia i Zamówień NATO (ang. NATO Support and Procurement Agency - NSPA)jest agencją wykonawczą, powołaną w ramach organów pomocniczych NATO, dla zapewnienia efektywnego systemu pozyskiwania szerokiego zakresu sprzętu wojskowego i usług na rzecz klientów Agencji.  NSPA prowadzi postępowania o zamówienia publiczne w zakresie m.in. platform lądowych, morskich, systemów bezzałogowych, amunicji, radarów, wyposażenia indywidualnego żołnierzy i wsparcia logistycznego. Firmy zainteresowane udziałem w przetargach zobowiązane są do uprzedniego zarejestrowanie w bazie NSPA.

 

Szczegółowe informacje o zasadach udzielania zamówień przez NSPA:

www.nspa.nato.int/en/organization/procurement/procurement.htm

 

Aktualnie ogłoszone jawne* postępowania:

https://eportal.nspa.nato.int/eProcurement/RFP/PublicRFPList.aspx

 

*Informacje o niektórych postępowaniach przesyłane są przez NSPA jedynie do spółek uprzednio zarejestrowanych w bazie danych, zgodnie z zadeklarowanym obszarem zainteresowań firmy. Elektroniczny formularz rejestracji dostawców dostępny jest pod adresem: http://www.nspa.nato.int/en/organization/procurement/supplier.htm

 

Przetargi planowane do ogłoszenia:

https://eportal.nspa.nato.int/eProcurement/FBO/FutureBusinessOpportunitiesList.aspx

 

 

Jednym z elementów rejestracji w bazie jest uzyskanie przez spółkę pozytywnej oceny wiarygodności. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego przez firmę, NSPA kieruje do Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON wniosek o wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie. Następnie DPZ MON zwraca się do poszczególnych firm z wnioskiem o przedstawienie niezbędnych dokumentów i w przypadku terminowego spełnienia wszystkich wymagań, przesyła do NSPA pozytywną ocenę wiarygodności krajowej spółki.

 

Szczegóły dotyczące procedury realizowanej w DPZ MON, w tym wykaz niezbędnych do przedstawienia przez firmę dokumentów, znajdują się w załączonym dokumencie: Ocena wiarygodności NSPA

 

Dane kontaktowe polskiego Biura Łącznikowego ds. kontaktów z NSPO/NSPA:

Tel: +352 3063 6848

Fax: +352 3063 6416

Email: pllo@nspa.nato.int

Punkty kontaktowe w zakresie konkretnych procedur przetargowych są podane odpowiednich rubrykach poszczególnych ogłoszeń.