Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A A„DZIĘKUJĘ, ŻE SWOJĄ SŁUŻBĘ I SWOJE POWOŁANIE TRAKTUJECIE BARDZO ODPOWIEDZIALNIE”

| Autor:

– Chcę dziś podziękować za profesjonalizm jakim wykazujecie się podczas służby i za zaangażowanie w codzienną pracę – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas świątecznego spotkania z żołnierzami i pracownikami wojska.

W środę, 17 kwietnia prezydent Andrzej Duda oraz Mariusz Błaszczak, szef MON spotkali się w Warszawie w przeddzień Świąt Wielkiej Nocy z żołnierzami i pracownikami wojska.

Szef MON składając żołnierzom, pracownikom wojska oraz ich rodzinom życzenia podkreślał, że wszyscy Polacy są dumni z Wojska Polskiego. - Zawsze widać było służbę, zawsze widać było, że nie traktujecie Państwo swojej misji jako czegoś, co jest dokonywane przez osiem godzin, ale traktujecie swoje powołanie bardzo poważnie i odpowiedzialnie – mówił minister Błaszczak.


Słowa podziękowania za służbę oraz życzenia do żołnierzy i pracowników wojska skierował także prezydent RP Andrzej Duda. - W wielu miejscach słyszę, że ludzie są dumni z naszych żołnierzy, że są dumni z polskiego wojska. (…) Wierzcie mi Państwo, Polacy bardzo się cieszą, kiedy widzą polskich żołnierzy. Oddychają z ulgą, kiedy żołnierze przyjeżdżają do ich wioski, do ich miejscowości, gdzie ich dawno nie widziano. Zapewniam, że razem z panem ministrem czynimy wszystko, żeby polski żołnierz mógł służyć i bronić Rzeczypospolitej jak najbezpieczniej, czyli żeby był wyposażony w jak najnowocześniejszy sprzęt – powiedział prezydent.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP składając życzenia przypomniał też, o tych, którzy świąteczny czas spędzą na służbie poza granicami kraju. W poniedziałek, razem z ministrem obrony, prezydent przekazał osobiście życzenia żołnierzom misji EUFOR i KFOR.

***

W trakcie świątecznego spotkania szef MON przekazał gratulacje kapralowi Łukaszowi Pochylskiemu, który jako pierwszy żołnierz w historii naszego kraju, Kryształowej Korony Maratonów Świata w 2018 roku.  Projekt Biegnący Patriota, zrealizowany pod patronatem Ministra Obrony Narodowej rozpoczął się 27 stycznia 2018 roku wylotem do Chile,  gdzie odbył się  pierwszy z biegów maratońskich, a zakończył  się maratonem warszawskim 30 września 2018 roku.