O Wydawnictwie
Wydawnictwo Lotniczej Akademii Wojskowej prowadzi działalność wspomagającą upowszechnianie działalności naukowej i dydaktycznej prowadzonych w Akademii oraz działalność usługową na rzecz jednostek organizacyjnych Akademii oraz podmiotów zewnętrznych. Działalność Wydawnictwa w szczególności obejmuje:
- wydawanie i rozpowszechnianie publikacji naukowych, dydaktycznych oraz materiałów informacyjnych. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacjach związanych z kierunkami kształcenia w Uczelni.
- wykonywanie usług poligraficznych dla wydziałów i innych jednostek organizacyjnych uczelni.
Działalność Wydawnictwa jest regulowana przez:
- Zarządzenie Rektora-Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej nr 11 z 19 lutego 2019 r. w sprawie regulaminu wydawania pozycji książkowych.
- Zarządzenie Rektora-Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej nr 13 z 27 lutego 2019 r. w sprawie stawek za honoraria.
- Zarządzenie Rektora-Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej nr 31 z 6 maja 2019 r w sprawie zasad etyki wydawniczej.
-
Rada naukowa
Rada Naukowa Wydawnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej jest organem wspierającym Dyrektora Wydawnictwa i Kolegium Redakcyjne w sprawowaniu pieczy nad przestrzeganiem standardów wydawniczych i zasad etyki wydawniczej i dobrych praktyk. Członkowie Rady Naukowej kierują się przyjętymi w Wydawnictwie LAW Zasadami Etyki Wydawniczej i Dobrych Praktyk oraz zasadami powszechnie przyjętymi w świecie nauki. Rada funkcjonuje w oparciu o Zarządzenie Rektora–Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej nr 28 z dnia 13 marca 2019 r. w sprawie powołania Rady Naukowej Wydawnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej oraz nadania Regulaminu Rady Naukowej Wydawnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej.
Skład Rady Naukowej Wydawnictwa Lotniczej Akademii Wojskowej stanowią w obecnej kadencji:
Przewodnicząca:
- dr hab. inż. Aneta Krzyżak, prof. LAW, Prorektor ds. naukowych
Członkowie:
- prof. dr hab. inż. Marek Grzegorzewski, Koordynator Dyscypliny Naukowej Inżynieria lądowa i transport
- dr. hab. Waldemar Kawka, prof. LAW, Koordynator Dyscypliny Naukowej Nauki o bezpieczeństwie
- płk dr hab. inż. Andrzej Komorek, Koordynator Dyscypliny Naukowej Inżynieria mechaniczna
-
Dystrybucja
Zamówienia można składać pod adresem e-mailowym: drukarnia@wsosp.pl
Wydawnictwo przystąpi do realizacji zamówienia w momencie kiedy otrzyma potwierdzenie wpłaty pieniędzy za zakup (cena zamówienia + koszty przysyłki wg cennika poczty polskiej) na konto.
Numer konta: PKO BP SA: 12 1020 3147 0000 8402 0085 9934
Zamówienie jest gotowe do wysyłki w ciągu 5 dni (po potwierdzeniu wpłynięcia pieniędzy na konto).
Wszelkie informacje na temat sprzedaży książek można uzyskać telefonicznie (tel. 261-517-715) oraz drogą mailową (drukarnia@wsosp.pl).
-
Informacje dla autorów i recenzentów
Pozycje książkowe są wydawane na podstawie rocznego planu wydawniczego. Składanie wszystkich pozycji książkowych do Wydawnictwa odbywa się za pośrednictwem Dyrektora Wydawnictwa.
Pliki do pobrania:
-
Zasady etyki wydawniczej i dobrych praktyk
Wydawnictwo Lotniczej Akademii Wojskowej kieruje się zasadami, określonymi przez COPE Committee on Publication Ethics (Komitet ds. Etyki Publikacyjnej), zawartymi w Kodeksie Postępowania COPE
Zasady Etyki Wydawniczej i Dobrych Praktyk są obowiązujące dla wszystkich publikacji, serii wydawniczych czy czasopism naukowych wydawanych przez Wydawnictwo Lotniczej Akademii Wojskowej (zwane dalej „Wydawnictwem” oraz „Wydawcą”).
1. Zasady ogólne
- Wydawnictwo sprawuje pieczę nad przestrzeganiem standardów wydawniczych i zasad etyki wydawniczej oraz dąży do skutecznego wyeliminowania praktyk sprzecznych z przyjętymi standardami.
- Wydawnictwo w trosce o polepszenie jakości standardów etycznych systematycznie monitoruje międzynarodowe wydawnicze standardy etyczne. W szczególności traktuje jako punkt referencyjny standardy wypracowane przez Committee on Publication Ethics (COPE, https://publicationethics.org).
- Wydawnictwo stosuje wypracowane sposoby postępowania dla poszczególnych przypadków naruszeń zasad etyki wydawniczej. Bazuje w tym zakresie na standardach opracowanych przez COPE.
- Wydawnictwo udostępnia na swojej stronie internetowej wskazówki dla autorów i recenzentów. Wskazówki wyjaśniają poszczególne etapy toku wydawniczego i procesy redakcyjne oraz informują o prawach i obowiązkach autorów i recenzentów. Prawa i obowiązki autorów, recenzentów i Wydawcy wyszczególnione są też w zawieranych umowach wydawniczych.
- Wydawnictwo zapewnia dobór kompetentnych recenzentów do przedłożonych wydawnictwu dzieł z uwzględnieniem ich dorobku badawczego oraz kwalifikacji w zakresie danego obszaru naukowego.
- Wydawnictwo ma prawo wycofać publikację na każdym etapie wydawniczym, także po jej wydaniu, jeżeli:
a) istnieją dowody świadczące o fałszowaniu czy przeinaczaniu danych, w przypadku popełnienia błędów, bez względu na intencje autora, rzutujących jednakże na obniżenie wiarygodności badań;
b) praca nosi znamiona plagiatu bądź istotnie narusza zasady etyki wydawniczej.
2. Polityka wydawnicza
- Polityka wydawnicza pozostaje niezależna wobec wpływów komercyjnych. Decyzje wydawnicze podejmowane są w oparciu o wartość naukową dzieła, jego aktualność badawczą, znaczenie dla dalszego rozwoju badań naukowych oraz znaczenie dla procesów szkoleniowych i wdrożeniowych.
- Proces wydawniczy jest oparty na założeniach etycznych.
- Stosowane są procedury zapewniające wysoką jakość merytoryczną i edytorską publikowanych dzieł.
- Redakcja ocenia przedłożone manuskrypty wyłącznie na podstawie ich wartości merytorycznej i spójności tematycznej z serią wydawniczą lub czasopismem, bez względu na rasę, płeć, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, obywatelstwo, przekonania religijne i polityczne oraz afiliację autorów.
- Decyzja o przyjęciu dzieła do druku jest podejmowana przez Kolegium Redakcyjne Wydawnictwa. Zasady kwalifikowania tekstów do druku są zawarte w regulaminie opublikowanym na stronie internetowej Wydawnictwa. Ciałem wspierającym Kolegium Redakcyjne jest Rada Naukowa.
- Wydawnictwo dba, aby publikowane prace były opracowane na właściwym poziomie pod względem czytelności przekazu.
- Wydawnictwo stosuje wszelkie dostępne środki w celu zapobiegania plagiatom, innym nadużyciom i publikacji fałszywych danych.
- Wydawnictwo eliminuje wszelkie konflikty interesów pomiędzy członkami redakcji, autorami i recenzentami.
- Wydawca zapewnia poufność i bezpieczeństwo danych osobowych autorów i wszelkich współpracowników, zgodnie z RODO.
3. Powinności autorów- Autor jest obowiązany do zachowania standardów rzetelności naukowej oraz przestrzegania zasad etyki wydawniczej.
- Autor może zgłaszać do publikacji wyłącznie oryginalne prace własnego autorstwa. Wszelkie odniesienia do prac i badań innych autorów powinny być opatrzone stosownymi przypisami oraz powinny być ujawnione w bibliografii.
- Autor jest obowiązany do współpracy z Redakcją w ramach procesu recenzyjnego. W szczególności na prośbę Redakcji powinien dostarczyć dane, na których opiera wyniki swoich badań, oraz przedłożyć stosowne wyjaśnienia, w zależności od potrzeb.
- Autor powinien ujawnić wszelkie konflikty interesów, które mogą mieć wpływ na rezultaty badań lub na ich interpretację.
- W przypadku tekstów wieloautorskich autorzy mają obowiązek ujawnienia wkładów poszczególnych autorów ze wskazaniem na czym dokładnie polegał wkład danego autora w całokształt pracy (autorstwo koncepcji, przeprowadzenie badań empirycznych, redakcja określonej partii tekstu itp.).
- Autor powiadamia Redakcję w przypadku dostrzeżenia istotnych nieścisłości lub błędów w publikowanej pracy swojego autorstwa. Redakcja, w zależności od okoliczności, podejmuje działania w formie wyjaśnienia, korekty lub innej stosownej przy kolejnym wydaniu albo wydruku.
- Redaktor naukowy pracy zbiorowej zapewnia rzetelność naukową publikowanych w niej prac. Może w tym celu wprowadzać stosowne poprawki. W przypadku podejrzeń o postępowanie niezgodne z zasadami etyki wydawniczej, sygnalizuje tę kwestię wydawcy oraz podejmuje decyzję o wycofaniu tekstu z publikacji.
- Redaktor naukowy pracy zbiorowej ma obowiązek upewnienia się, że autorzy poszczególnych publikacji akceptują ich kształt po wniesieniu poprawek na etapie redakcji naukowej.
- Dzieła oddane do druku powinny stanowić zapis wkładu własnego autora w daną dziedzinę wiedzy oraz stanowisko autora w odniesieniu do poruszanych problemów, z uwzględnieniem dotychczasowego dorobku naukowo-badawczego innych specjalistów danej dziedziny.
- Autor składa oświadczenie, że przedłożony do publikacji tekst jest utworem oryginalnym, nie narusza praw osób trzecich, nie był nigdzie publikowany i został przygotowany samodzielnie. Wszelkie zapożyczenia, cytaty, tabele i komentarze do nich użyte w tekście powinny być opatrzone odpowiednimi przypisami (przedmiotowe zapisy uwzględnione zostały w zawieranej umowie wydawniczej oraz w oświadczeniu autora).
- Wydawnictwo przeciwdziała zjawiskom ghostwriting i guest authorship, co uwzględnione jest w umowie wydawniczej.
- Autor odpowiada za to, że wszystkie dane w przedłożonym dziele są prawdziwe i nie stanowią plagiatu. W przypadku błędów jest zobowiązany do odwołania nieprawdziwych danych oraz korekty błędów.
- Prawa autorskie są zgodnie z ustawą – O prawie autorskim i prawach pokrewnych. Autor składa oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich na Wydawcę i udzieleniu Wydawcy licencji na rozpowszechnianie artykułu oraz zawiera umowę wydawniczą).
- Autorzy są zobowiązani do uczestnictwa w procesie wzajemnego recenzowania prac naukowych.
- Wydawnictwo zamieszcza na swojej stronie internetowej wytyczne dla autorów oraz zasady kwalifikacji dzieł do publikacji.
4. Zasady recenzowania tekstów- Procedura recenzowania przeprowadzona zostaje zgodnie z zasadami recenzowania tekstów naukowych. Zasady recenzowania są zamieszczone na stronie internetowej Wydawnictwa wraz z arkuszem recenzyjnym.
- Dzieło może zostać opublikowane po uzyskaniu dwóch pozytywnych recenzji niezależnych specjalistów z danej dziedziny wiedzy. Lista recenzentów dostępna jest na stronie Wydawnictwa.
- Recenzenci przeprowadzają procedurę recenzowania z zachowaniem zasad sprawiedliwości, obiektywności, rzetelności, zgodne z posiadaną wiedzą, bez komentarzy osobistych, a zwłaszcza obraźliwych.
- Recenzenci zwracają uwagę na rzetelność treści oraz oryginalność i przydatność dzieła dla nauki i praktyki.
- Recenzenci proszeni są o ujawnianie ew. plagiatów, uchybień, manipulacji, źródła i aktualność powoływanych przepisów prawnych oraz przytoczonych danych.
- Autor otrzymuje recenzje do wglądu (po usunięciu informacji o tożsamości recenzentów) i jest zobowiązany do uwzględnienia uwag.
- W odniesieniu do każdego tekstu recenzję sporządza niezależnie od siebie dwóch recenzentów zewnętrznych. W przypadku gdy recenzenci przedstawią sprzeczne opinie, istnieje możliwość powołania trzeciego recenzenta.
- Recenzje są wykonywane w systemie double-blind review proces, czyli po usunięciu informacji o tożsamości autora. Stosowany jest formularz recenzji.
- Wydawnictwo zapewnia ochronę danych recenzentów oraz autorów i poufność materiałów przekazywanych do redakcji w okresie recenzowania. Recenzje mają charakter poufny i są udostępniane wyłącznie osobom zaangażowanym w proces redakcyjny.
- Recenzenci oraz inne osoby uczestniczące w procesie wydawniczym nie mogą korzystać z badań zawartych w nieopublikowanych manuskryptach bez wyraźnej zgody ich autora. Informacje uzyskane podczas procesu recenzyjnego są traktowane jako poufne i nie mogą służyć osobistym korzyściom osób w nim uczestniczących.
- Recenzent w przypadku stwierdzenia możliwości wystąpienia konfliktu interesów, sygnalizuje ten fakt Redakcji oraz zwraca tekst będący przedmiotem recenzji. Recenzent ma również możliwość rezygnacji z recenzowania tekstu z powodu niewystarczającej wiedzy.
5. Obowiązki członków Rady Naukowej- Członkami Rady Naukowej są specjaliści (naukowcy lub praktycy) w dziedzinach będących obszarem działalności Wydawnictwa.
- Do ich obowiązków należy dbałość o interesy i rozwój Wydawnictwa i w swoich działaniach podejmują starania o promocję wydawanych publikacji, wykazują troskę o wysoką jakość merytoryczną i edytorską.
- Członkowie Rady Naukowej zachowują obiektywizm i bezstronność.
- Dbają o jakość merytoryczną i edytorską dzieł wydanych w Wydawnictwie.
- Do zadań członków Rady Naukowej należy także poszukiwanie najlepszych autorów i recenzentów oraz odpowiedni dobór tematów wydawanych dzieł.
- Członkowie Rady Naukowej oceniają wstępnie nadesłane teksty, pomagają Kolegium Redakcyjnemu w wyborze odpowiednich recenzentów, dbają o ich anonimowość, zapewniają poufność materiałów nadesłanych do redakcji w procesie recenzyjnym i edytorskim.
- Dokładają wszelkich starań w celu wykrywania plagiatów i wspierają autorów, których prawa autorskie zostały naruszone.
- Starają się nie dopuszczać do konfliktu interesów, dbając o wysoką jakość wydawanych dzieł.
6. Obowiązki członków Kolegium Redakcyjnego
- Członkowie Kolegium Redakcyjnego pracują na bazie wysokich norm etycznych i intelektualnych. Wolni są od wpływów i motywacji komercyjnych.
- Redaktorzy zapoznają się z nadsyłanymi artykułami i podejmują decyzje w oparciu o swoją najlepszą wiedzę, kierując się bezstronnością, obiektywizmem, chęcią przyczynienia się do publikacji wysokiej jakości materiałów. Dążą do zaspokojenia potrzeb czytelników i autorów, promują wolność wypowiedzi, wykluczają korzyści biznesowe mogące naruszać normy etyczne.
- Akceptują artykuły spełniające najważniejsze kryteria profesjonalne, w tym zawierające nowatorskie tezy, obszerne i wiarygodne źródła.
- Redaktorzy poszukują najlepszych autorów i recenzentów, dopasowują artykuły do potrzeb czytelników, reagują na zapotrzebowanie odbiorców na określone zagadnienia akademickie.
- Redakcja posiada systemy zarządzania w przypadku konfliktów interesów pomiędzy pracownikami, autorami, redaktorami i recenzentami.
7. Etyka wydawnicza i własność intelektualna
- Wydawnictwo dba o przestrzeganie etyki wydawniczej, nieustannie monitorując przestrzeganie Kodeksu Etyki Wydawniczej przez autorów, recenzentów i członków Kolegium Redakcyjnego oraz Radę Naukową.
- Wydawnictwo kieruje się normami etycznymi i intelektualnymi.
- Zachowana jest integralność zapisów naukowych i standardów edytorskich.
- W przypadku stwierdzenia nieścisłości lub błędnych stwierdzeń w opublikowanym dziele, Wydawnictwo publikuje wyjaśnienia, sprostowania, przeprosiny, w zależności od potrzeb oraz dokłada wszelkich starań, by wyeliminować dostrzeżone błędy i nieprawidłowości, np. poprzez wycofanie dzieła z druku, opublikowanie wydania drugiego poprawionego zgodnie ze standardami etycznymi i wymaganiami merytorycznymi.
- Redakcja nie ujawnia żadnych informacji o nadesłanym manuskrypcie nikomu innemu niż autorowi, recenzentom, redaktorom doradczym i Wydawcy.
- Rozpatrując naruszenia praw autorskich, Redakcja skorzysta z pomocy rzetelnego programu antyplagiatowego.
Zarządzenie Rektora-Komendanta
Lotniczej Akademii Wojskowej
nr 31 z dnia 6 maja 2019 r. -
Kontakt
Wydawnictwo
Lotniczej Akademii Wojskowejul. Dywizjonu 303 nr 35, 08-521 Dęblin
Dyrektor Wydawnictwa/Redaktor
Tel. +48 261 517 719
e-mail: m.szczodrak@law.mil.plPoligrafia
Tel. +48 261 517 715
e-mail:drukarnia@wsosp.pl -
Publikacje
Szkice z historii lotnictwa polskiego.
Tom I. Polska myśl techniczna w okresie międzywojennym
Redakcja naukowa: Adam Radomyski, Krzysztof Ogonowski, Andrzej Olejko
Dęblin 2017
ISBN 978-83-64636-68-4
Szkice z historii lotnictwa polskiego.
Tom II. Udział lotnictwa w walkach o niepodległość na frontach II Wojny Światowej oraz wybrane aspekty funkcjonowania współczesnych sił powietrznych
Redakcja naukowa: Adam Radomyski, Krzysztof Ogonowski, Andrzej Olejko
Dęblin 2017
ISBN 978-83-64636-70-7
Wypadki i incydenty lotnicze. Przyczyny - Badanie – Profilaktyka
Tadeusz Compa, Jan Rajchel
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-67-7
Lotnictwo Nowej Generacji.
Strategie, technologie, rozwiązania
Redakcja naukowa:
Adam Radomyski, Piotr Malinowski
Dęblin 2019ISBN 978-83-64636-93-6
Bezpieczeństwo powietrzne.
Wybrane aspekty
Redakcja naukowa: Adam Rurak
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-76-9
Seria wydawnicza: Bezpieczeństwo powietrzne, cz. 1
Wykorzystanie samolotów szkolenia zaawansowanego w warunkach kryzysu militarnego
Janusz Karpowicz, Adam Rurak
Dęblin 2019
ISBN 978-83-64636-87-5
Seria wydawnicza: Bezpieczeństwo powietrzne, cz. 2
Pułkownik pilot Szczepan Ścibior przedstawiciel pokolenia II Rzeczypospolitej.
Wybór materiałów źródłowych: rozpracowanie, śledztwo i proces przed Najwyższym Sądem Wojskowym (1950–1952)
Wybór, wstęp i opracowanie:
Marcin Kruszyński, Tomasz OsińskiDęblin 2019
ISBN 978-83-64636-96-7
Informacyjne przygotowanie pola walki w wojskach obrony przeciwlotniczejRedakcja naukowa: Adam Radomyski, Tomasz Kulik, Daniel Michalski
Dęblin 2019
ISBN 978-83-66514-05-8
Dziennik 31 VIII 1939 r.–23 II 1944 r.
Stanisław Szablowski
Opracowanie i komentarz: Regina Szablowska-Lutyńska
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-59-2
Seria wydawnicza: Biblioteczka Podchorążego
Pułkownik pilot Szczepan Ścibior komendant dęblińskiej Szkoły Orląt w latach 1947–1951
Dęblin 2019
ISBN 978-83-66514-00-3
Seria wydawnicza: Biblioteczka Podchorążego
Techniki pilotażu w lotach próbnych.
Stateczność statyczna i dynamiczna samolotuPaweł Adamczuk Michał Burek
Dęblin 2019
ISBN 978-83-64636-97-4
Organizacja transportu lotniczego
Anna Kwasiborska, Małgorzata Żmigrodzka
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-61-5Szkolenie strzeleckie osób zajmujących się ochroną mienia i osób
Krzysztof Ogonowski, Sebastian Mikusek
Dęblin 2018ISBN 978-83-64636-83-7
Możliwości bazy lotniczej w ograniczaniu skutków ataków terrorystycznych z użyciem czynników masowego rażenia
Daniel Kucharek
Dęblin 2019
ISBN 978-83-64636-85-1STANAG 6001 Exam Practice Level 1 Speaking Skills
Eliza Wielosz, Magdalena Krzemińska-Kuryzna
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-86-8STANAG 6001 Exam Practice Level 1 Reading and Writing Skills
Eliza Wielosz, Magdalena Krzemińska-Kuryzna
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-94-3
Bezpieczeństwo portów lotniczych i morskich.
Problemy, trendy, przyszłe wyzwania
Redakcja naukowa: Jacek Nowak, Adam Radomyski, Krzysztof Ogonowski, Marek Kustra
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-91-2
Wybrane aspekty zastosowania bojowego lotnictwa. Tom III
Redakcja naukowa: Adam Wetoszka, Andrzej Truskowski, Tomasz Kulik
Dęblin 2019ISBN 978-83-64636-92-9ISBN 978-83-64636-92-9
Doskonalenie polskiego personelu latającego eskadr liniowych w latach 1921–1937. Analiza dokumentów szkolenia
Andrzej MarciniukDęblin 2018
ISBN 978-83-64636-89-9
Seria wydawnicza: Biblioteka lotnicza.
Dokumenty. Tom II
Doskonalenie polskiego personelu lotnictwa bombowego w latach 1931–1937. Analiza dokumentów archiwalnych
Andrzej MarciniukDęblin 2018
ISBN 978-83-64636-90-5Seria wydawnicza: Biblioteka lotnicza.
Dokumenty. Tom III
Szkolenie lotnicze w 1937 roku. Instrukcja pilotażu
Andrzej Marciniuk, Adam Rurak
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-84-4Seria wydawnicza: Biblioteka lotnicza.
Dokumenty. Tom IV
Doskonalenie polskiego personelu lotnictwa myśliwskiego w latach 1921–1935
Andrzej MarciniukDęblin 2019
ISBN 978-83-66514-07-2Seria wydawnicza: Biblioteka lotnicza.
Dokumenty. Tom V
Systemy bezzałogowych statków powietrznych w przestrzeni powietrznej kontrolowanej
Tomasz Gugała, Józef Żurek
Dęblin 2019
ISBN 978-83-66514-01-0Obrona przeciwlotnicza w działaniach stabilizacyjnych
Adam Radomyski
Dęblin 2019
ISBN 978-83-64636-99-8Procedury operacyjne przewoźnika lotniczego
Tadeusz Compa, Katarzyna Kostur-Balcerzak, Tomasz Balcerzak
Dęblin 2020
ISBN 978-83-66514-06-5Wybrane aspekty zabezpieczenia nawigacji lotniczej
Redakcja naukowa: Janusz Ćwiklak
Dęblin 2019
ISBN 978-83-66514-04-1
Seria wydawnicza: Współczesna nawigacja. Tom IWybrane aspekty zabezpieczenia nawigacji lotniczej. Część 2
Redakcja naukowa: Janusz Ćwiklak
Dęblin 2020
ISBN 978-83-66514-09-6
Seria wydawnicza: Współczesna nawigacja. Tom IISylwetki zawodowe wojskowego kontrolera i nawigatora oraz
instruktora przygotowującego kandydatów na te stanowiska pracy
Janusz Ślusarski, Wioleta Tomczyk
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-50-9Bezpieczeństwo w transporcie. Międzynarodowy i krajowy system transportowy
Redakcja naukowa: Adam Radomyski, Roksana Konstanty
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-62-2Modele biznesowe linii lotniczych
Adam Radomyski
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-81-3
Wyzwania i rozwój obrony powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej.
Obronność RP XXI wieku
Redakcja naukowa: Adam Radomyski Piotr Malinowski Daniel Michalski
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-88-2Metodyka przygotowania akademickich prac dyplomowych
z elementami teorii poznania i metodologii nauk
Janusz Karpowicz
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-82-0Lotnictwo cywilne w polityce Federacji Rosyjskiej w latach 1991–2012
Małgorzata Żmigrodzka
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-58-5
Estimation process analysis of identification effectiveness of small turbojet engine with intelligent control
scientific edition Marek Grzegorzewski; translation Maciej Maciejowski
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-80-6
Lotnictwo cywilne. Klasyfikacja, podstawy prawne, operacje, bezpieczeństwo
Jacek Nowak, Eugeniusz Zabłocki
Dęblin 2018
ISBN 978-83-64636-63-9
Lotnictwo w konfliktach krótkotrwałych i o małej intensywności
Adam Wetoszka
Dęblin 2019
ISBN 978-83-64636-64-6
Wybrane problemy teorii bezpieczeństwa ekonomicznego państwa
Janusz Płaczek
Dęblin 2020
ISBN 978-83-66514-08-9Szkolenie selekcyjne kandydatów na pilotów wojskowych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
Dariusz Bogusz
Dęblin 2020
ISBN 978-83-66514-11-9
95 lat Szkoły Orląt na tle rozwoju lotnictwa polskiego
Redakcja naukowa:
Marcin Kruszyński, Tomasz Osiński, Marcin Paluch
Dęblin 2020ISBN 978-83-66514-12-6