Słowo od Rektora - Komendanta

Szanowni Państwo, przyszli żołnierze, studenci, pracownicy oraz sympatycy Lotniczej Akademii Wojskowej
 
Dęblińska "Szkoła Orląt" jest Uczelnią kształcącą kandydatów na żołnierzy zawodowych w Siłach Zbrojnych RP oraz studentów cywilnych w trudnej, ale i satysfakcjonującej dziedzinie - lotnictwie. Wyróżniamy się  bogatą historią, z której czerpiemy dumę i pewność, że wysiłek nasz i naszych poprzedników służy dobru Ojczyzny.
 
Pamiętamy o przeszłości, ale jednocześnie jesteśmy nowocześni, śmiało patrzymy  w przyszłość. Rozwijamy i udoskonalamy swój potencjał do aktualnych i przyszłych wymagań. Posiadamy certyfikowane ośrodki szkolenia lotniczego, bogatą bazę dydaktyczną, w tym nowoczesne statki powietrzne i symulatory. Niełatwo znaleźć uczelnię o podobnych możliwościach, nie tylko na terenie Polski, ale również w Europie. Kształcimy pilotów z innych krajów co jest dodatkowym potwierdzeniem naszych zdolności i wysokiej pozycji wśród szkół lotniczych. 
 
Podstawowym zadaniem  Akademii jest kształcenie żołnierzy patriotów, oddanych ojczyźnie, inteligentnych, odważnych, zdyscyplinowanych i odpowiedzialnych, posiadających wysoki poziom wyszkolenia i sprawności fizycznej. Jestem pewien, że nasi absolwenci będą godnie służyli polskiemu lotnictwu i wniosą znaczący wkład w jego rozwój.
 
Jako Uczelnia posiadamy bogatą ofertę dydaktyczną, nie tylko dla studentów wojskowych, ale także dla studentów cywilnych na różnych kierunkach kształcenia. Nauka w Lotniczej Akademii Wojskowej wymaga trudu i poświęcenia, jednakże daje równocześnie ponad przeciętną radość i zadowolenie. Lotnictwo jest bardzo wymagające, czasem bezwzględne, ale jednocześnie romantyczne i dające w zamian olbrzymią satysfakcję zarówno na ziemi jak i w powietrzu.
 
"Szkoła Orląt" to miejsce, które spełni Państwa oczekiwania i pozwoli realizować marzenia pośród  ludzi wywodzących się zarówno ze środowiska wojskowego jak i cywilnego, których łączą wspólne zainteresowania i najpiękniejsza pasja – lotnictwo.
 
Serdecznie zapraszam do Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.  
 
                                                                                                                                                                                                                                    Rektor - Komendant          
gen. bryg. pil. dr inż. Krzysztof CUR