Akademia Web of Science

29 KWIETNIA 2022 ROKU
Projekt skierowany do naukowców

Instytut De Republika zachęca do udziału w projekcie „Kadr nauki”, skierowanym do naukowców - fotografów. Celem projektu jest zachęcanie do tworzenia i dzielenia się autorskimi fotografiami m.in. obiektów i efektów badań, eksperymentów oraz zdjęć naukowców przy pracy z aparaturą badawczą. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Instytutu De Republika.

 

Zapraszamy studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni na bezpłatny kurs MOOC „Na zdrowie – Twój wybór”. Kurs realizowany jest przez Fundację Młodej Nauki wspólnie z Wojewódzką Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Warszawie oraz Mazowieckim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym. Kurs dostępny jest na platformie edukacyjnej www.Navoica.pl

 

Zapraszamy na serię prezentacji internetowych Research. Smarter. i Akademii Web of Science oraz InCites.

Poniżej znajdą Państwo tematy, terminy oraz linki do rejestracji na webinaria

 

25 LISTOPADA 2020, GODZ. 10:00-10:45

Przedstawiamy nową platformę Web of Science

Nie przegap najnowszych usprawnień i funkcji dodanych do nowej platformy Web of Science. Nasza specjalistka od rozwiązań zaprezentuje Państwu ulepszony interfejs użytkownika i przepływy pracy, szybsze ładowanie stron i wiele więcej!

 

27 LISTOPADA 2020, GODZ. 11:00-11:45

Odkryj nowy EndNote 20

Wprowadzasz ręcznie cytacje i bibliografię do pisanych tekstów? Dołącz do naszych ekspertów i poznaj nową wersję programu EndNote 20. Nowy projekt interfejsu, ulepszony odczyt plików PDF i usprawnienia przepływu pracy to niektóre z nowych dostępnych funkcji.

 

30 LISTOPADA 2020, GODZ. 11:00-11:45 CET

Szerszy i pełniejszy obraz rezultatów dzięki normalizacji danych

Liczba cytowań w artykule nie wystarczy, aby opowiedzieć całą historię. Normalizacja zapewnia kontekst dla liczby cytowań - od daty publikacji artykułu i rodzaju dokumentu, po częstotliwość cytowań związanych z konkretną pracą w tej dziedzinie.

 

19 LISTOPADA 2020, GODZ. 11:00-12:00 CET

Essential Science Indicators na platformie InCites

Dowiedz się:

 •   co to jest Research Front,
 •   jak zidentyfikować najbardziej wpływowe instytucje, kraje i publikacje,
 •   kto publikuje najgorętsze publikacje w Twojej dziedzinie.

 

20 LISTOPADA 2020, GODZ. 11:00-12:00 CET

Web of Science - Citation Connection

Dowiedz się:

 •   jakie zalety kryje pakiet Citation Connection dostępny w licencji krajowej,
 •   jak wyszukiwać poprzez wszystkie bazy.
 

25 LISTOPADA 2020, GODZ. 12:30-13:30 CET

Web of Science - tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha

Dowiedz się:

 •   co to jest i jak stworzyć raport cytowań,
 •   jak wyliczyć i analizować indeks H.
 •   jak zrobić raport cytowań na nowej platformie Web of Science.

 

Link do rejestracji na spotkania:

https://clarivate.com/webofsciencegroup/training/?training-class-language=polish&wpv_aux_current_post_id=44142&wpv_aux_parent_post_id=44142&wpv_view_count=44137&utm_campaign=EM2_Web_of_Science_Training_Webinars_Nov_SAR_EU_2020_PL&utm_medium=email&utm_source=Eloqua

 

Ogłoszenie o publicznej obronie rozprawy doktorskiej

 

Nauka Ogłoszenie naboru wniosków do nowego programu Granty Interwencyjne NAWA

Uprzejmie informujemy, że Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków w nowym programie Granty Interwencyjne NAWA. 
 
Celem programu Granty Interwencyjne NAWA jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie. Realizacja projektów w ramach programu umożliwi naukowcom zebranie danych, zdobycie nowej wiedzy, zbadanie efektów i znaczenia ekstremalnego zjawiska lub wydarzenia w najszybszym możliwym terminie po jego wystąpieniu.
 
Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania. Otrzymanie grantu możliwe jest tylko wówczas, kiedy ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu.
 
Udział w programie umożliwi naukowcom podejmowanie badań interwencyjnych we współpracy międzynarodowej oraz wypracowanie rozwiązań istotnych dla reagowania na przełomowe wydarzenia. Projekty w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.
 
Wnioski w programie mogą składać polskie jednostki szkolnictwa wyższego i nauki. Nabór wniosków jest prowadzony w trybie ciągłym do 31 grudnia 2020 roku lub do wyczerpania budżetu programu.
 
 
Więcej informacji znajduje się pod linkiem: https://nawa.gov.pl/naukowcy/granty-interwencyjne-nawa

Akademia Web of Science

Zapraszamy na serię prezentacji internetowych Research. Smarter. i Akademii Web of Science oraz InCites.
 
Poniżej znajdą Państwo tematy, terminy oraz linki do rejestracji na webinaria.
 
 
22 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11.00-11.45
Możliwości zapisywania i eksportowania wyników na platformie Web of Science
 
Odkryj różne narzędzia, które pomogą Ci zapisać wyszukiwania i wyniki oraz eksportować dane poza platformę Web of Science w wielu różnych formatach.
 
 
 
24 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 11.00-12.00
Jak przeprowadzić przegląd literatury z Web of Science
 
Niezależnie od tego, czy przygotowujesz artykuł przeglądowy, czy pracę doktorską, rozpoczęcie przeglądu literatury może być zniechęcające. Nie wiesz, od czego zacząć? Ta sesja skieruje Cię na właściwe tory!
 
Pokażemy Ci, jak wykorzystać sieć cytowań do kompleksowego wyszukiwania publikacji oraz jak prawidłowo zapisywać, cytować i udostępniać materiały źródłowe, gdy zaczniesz pisać.
 
 
 
28 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10.00-11.00
Rozszerzona selekcja czasopism do Web of Science Core Collection
 
Dowiedz się, jakie kryteria musi spełniać czasopismo, aby znaleźć się w bazie Web of Science Core Collection i w Journal Citation Reports.
 
 
 
29 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10.00-11.00
Selekcja materiałów konferencyjnych do Web of Science Core Collection
 
Czy organizator konferencji może zagwarantować uczestnikom umieszczenie publikacji w bazie Web of Science Core Collection? Jak dobierane są konferencje do bazy? Poznaj odpowiedzi na te i na inne pytania w czasie szkolenia!
 
 
 
30 WRZEŚNIA 2020, GODZ. 10.00-10.45
Rozpocznij swój rok akademicki z niezbędnymi narzędziami Web of Science dla naukowców
 
Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy uznanym naukowcem, pakiet zintegrowanych narzędzi z platformy Web of Science usprawni Twoją pracę i wprowadzi sprytne rozwiązania na każdym etapie Twojej podróży badawczej. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać platformę Web of Science i efektywnie zacząć nowy rok akademicki.
 

Konferencja Global Drone Cofnerence

Informujemy, iż w dniach 19-20 września odbędą się II Targi Lotnicze AVIATION EXPO. Istotnym atutem kieleckich Targów Lotniczych są międzynarodowe konferencje poświęcone nowoczesnym technologiom: Technology & Law for Aviation oraz Global Drone Conference.
 
Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej nowoczesnym technologiom - Global Drone Conference. Konferencja odbędzie się w dniu 20 września 2020 w Kielcach. 
 
Tematy poruszane podczas konferencji Global Drone Conference:
 
nowe europiejskie i polskie prawo dronowe,
certyfikcje bezzałogowców,
finansowanie projektów dronowych,
nowe hybrydowe technologie dronowe w transporcie, logistyce i innych obszarach,
drony w przestrzeni wojskowej i wiele innych...
 

Uwaga konkurs - "MyGalileoSolution"

Informujemy, iż Agencja GSA – Galileo Supervisory Authority (European Global Navigation Satellite Systems Agency) ogłosiła konkurs "MyGalileoSolution" skierowany do europejskich innowatorów/przedsiębiorstw gotowych do opracowania rozwiązań lokalizacyjnych, takich jak aplikacje mobilne, rozwiązania do wynoszenia, rozwiązania do zarządzania zasobami i śledzenia oraz robotyki.
 
MyGalileoSolution dotyczy czterech obszarów innowacji:
 • reagowanie kryzysowe i awaryjne,
 • inteligentny transport dla zielonego ładu,
 • rozwiązania w epoce cyfryzacji,
 • cyberbezpieczeństwo.
Budżet dla inicjatywy to 1,5 miliona euro. Celem konkursu jest rozwój nowej generacji aplikacji i usług wykorzystujących Galileo jako źródło nowych zdolności dla pozycjonowania, nawigacji, synchronizacji w różnych segmentach.
 
Więcej  informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową konkursu -  odnośnik do strony

Ogłoszenie o naborze niezależnych ekspertów (recenzentów) do ewaluacji projektów

Uprzejmie informujemy, że Komisja Europejska ogłosiła nabór niezależnych ekspertów (recenzentów) do ewaluacji projektów zgłoszonych w ramach konkursów edycji 2020 Europejskiego Programu Rozwoju Przemysłu Obronnego (European Defence Industrial Development Programme, EDIDP). Informacja o naborze i sposobie aplikowania dostępna jest na stronie KE - link do strony. Informacje o warunkach naboru znajdują się pod wskazanym dalej linkiem do strony - link do strony.
 
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Biurem ds. nauki i rozwoju.