Biuro Karier

Przemyśl swoją przyszłą drogę zawodową.

Niezależnie od tego, czy już rozpocząłeś przygodę z rynkiem pracy, czy nie, nakreślenie własnych planów zawodowych jeszcze w czasie studiów ma kolosalne znaczenie dla Twojej przyszłości. Pomyśl, jakie możliwości dają Ci Twoje studia i w jakich zawodach sprawdziłbyś się najlepiej. Dowiedz się więcej na temat interesującej Cię branży, firm dominujących na tym rynku, a także zarobków. Im lepiej ten sektor poznasz, tym łatwiej będzie Ci włączyć się do gry o karierę i odnieść sukces zawodowy. 
Poszerzaj swoje kompetencje. Przejrzyj ofertę propozycji szkoleń u doradcy kariery LAW i zastanów się, jakie warsztaty mogłyby wzbogacić Twoje umiejętności miękkie. Stwórz lub dopracuj swoje CV. Nawet jeśli pierwsze zawodowe kroki są jeszcze przed Tobą, warto zadbać o sporządzenie wstępnej wersji swojego zawodowego życiorysu. Poćwicz pisanie listów motywacyjnych. Możesz skorzystać z pomocy doradcy kariery LAW.
 
W jakie umiejętności miękkie inwestować na studiach? 
Mając na uwadze oczekiwania pracodawców wobec absolwentów, możesz z wyprzedzeniem przygotować się na pierwsze spotkanie z rynkiem pracy. Warto znaleźć czas na aktywności, które pozwolą również na rozwijanie tzw. kompetencji miękkich. Zapoznaj się z listą umiejętności cenionych przez pracodawców: 
1. Komunikacja i nawiązywanie relacji – bez tego nie obejdziesz się chyba na żadnym stanowisku. 
2. Autoprezentacja – to kluczowa umiejętność, gdy chcesz przekonać szefa czy współpracowników do swojego rozwiązania. 
3. Praca zespołowa – dzisiejszy rynek pracy wymaga porozumienia i zgrania działań z innymi. 
4. Organizacja pracy i zarządzanie czasem – to jedno z podstawowych wymagań pracodawców i współczesnych czasów. 
5. Samodzielność i odpowiedzialność – pracodawcy, cenią sobie, pracowników gotowych do przyjęcia szerokiego zakresu obowiązków. 
6. Kreatywność – to umiejętność znajdowania niestandardowych rozwiązań ceniona na każdym stanowisku.

Poradnik

GDZIE SZUKAĆ PRACY?

Źródła pozyskiwania ofert pracy:

Centralna Baza Ofert Pracy

Oferty pracy - adresy internetowe 

 

Przykładowe adresy serwisów rekrutacyjnych:

Neuvoo.pl

InfoPraca.pl

Portalpraktyk.pl

Pracuj.pl

SzybkoPraca.pl

Tablica.pl

PROFEO.pl

JOBS.pl

GumTree.pl

GazetaPraca.pl

Kariera.pl

Gratka.pl

Kariera.com.pl

Goldenline.pl

GoWork.pl

Money.pl

CareerJet.pl

Praca.pl

atrakcyjnewynagrodzenie.pl

students.pl

pl.next-jobs24.com

jooble.org

 

Oferty pracy za granicą i w kraju:

www.velvetjobs.com/job

www.aviationcv.com

www.latestpilotjobs.com

www.pilothiring.com

Jobsora

 

 
 

Festiwal Pracy JOBICON

 

Znalezienie satysfakcjonującej posady jest trudnym zadaniem - szczególnie, gdy ktoś stawia pierwsze kroki na rynku pracy. Jak szybko znaleźć dla siebie intratne oferty zatrudnienia? Najlepiej wziąć udział w Festiwalu Pracy JOBICON! To świetna okazja, aby poznać przedstawicieli firm, z którymi chcesz związać swoją przyszłość zawodową!

 

Topowi pracodawcy na wyciągnięcie ręki

 

Popularny Festiwal Pracy JOBICON jest eventem, na którym możesz spotkać się z topowymi pracodawcami z całego kraju. To szansa, aby poznać szczegóły dotyczące zatrudnienia na interesującym Cię stanowisku. Na targach możesz także dowiedzieć się, jakie są realia funkcjonowania konkretnej branży. Dzięki indywidualnym rozmowom z pracodawcami zrozumiesz, jakie są ich oczekiwania. Podczas eventu możesz aplikować na wybrane stanowisko, zostawiając bezpośrednio u pracodawcy swoje CV.

 

Porady dla szukających pracy

 

JOBICON to nie tylko szansa na dotarcie do wymarzonych pracodawców. Targi pracy są także okazją do uczestnictwa w wielu eksperckich warsztatach edukacyjnych. Możesz dowiedzieć się, na czym polega efektywne szukanie zatrudnienia i na co trzeba zwracać uwagę podczas rekrutacji na konkretne stanowisko. Warto też wspomnieć o prelekcjach zaproszonych gości specjalnych, które mogą być inspiracją do wybrania konkretnej ścieżki zawodowej.

 

Konsultacje CV

 

Jednym z ważniejszych punktów Targów Pracy JOBICON są konsultacje dotyczące pisania CV. To świetna okazja, aby dowiedzieć się, co wpływa na skuteczność dokumentów aplikacyjnych. Bezpłatne wskazówki specjalistów pomogą Ci zrozumieć, czym powinno wyróżniać się dobrze napisane CV i jakich błędów należy unikać. Konsultacje cieszą się dużą popularnością wśród uczestników JOBICON - korzystają z nich głównie studenci, którzy szukają swojej pierwszej pracy.

 

CV bez doświadczenia zawodowego

Właśnie skończyłeś studia i jesteś na etapie szukania wymarzonej posady? Nie musisz obawiać się, że brak doświadczenia zawodowego przekreśli Twoją kandydaturę w oczach rekrutera. Nawet jeśli wcześniej nie pracowałeś w wyuczonej profesji, możesz wzbogacić swoje CV wieloma innymi informacjami. Sprawdź, czym warto się pochwalić, nie mając doświadczenia zawodowego!

Praca dodatkowa – czy warto wpisać ją w CV?

Pracowałeś w wakacje jako kelner? A może rozdawałeś ulotki lub pomagałeś w obsłudze gości hotelowych? Nawet jeśli Twoja wakacyjna praca w ogóle nie była związana z wybranym przez Ciebie kierunkiem studiów, warto się nią pochwalić. Pracodawcy cenią sobie kandydatów, którzy są otwarci na nowe wyzwania zawodowe. Na Pracuj.pl często możesz natknąć się na ogłoszenia |
z uwzględnieniem umiejętności miękkich potencjalnych kandydatów. Jeśli w wakacje pracowałeś
na stanowisku kelnera lub sprzedawcy, możesz wykorzystać to doświadczenie, jako dowód na wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W ten sposób praca dodatkowa będzie Twoim atutem
w oczach rekrutera.

Uczestnictwo w wolontariatach

Jeszcze podczas studiów zdecydowałeś się zaangażować w wolontariat? Taka informacja również może okazać się kluczowa dla potencjalnego pracodawcy. Dzięki temu sygnalizujesz, że chętnie angażujesz się w różne projekty, aby poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia. Warto podczas studiów wybrać dla siebie konkretny wolontariat, który byłby mocną stroną w Twoim CV.

Udział w konferencjach naukowych

Chcesz przekonać swojego pracodawcę, że będziesz ambitnym pracownikiem? W takim przypadku koniecznie wspomnij o swoim uczestnictwie w konferencjach naukowych. Nawet jeśli tylko raz udało Ci się wystąpić na takim wydarzeniu, warto umieścić tę informację w swoim CV. A może tylko pomagałeś w organizacji konferencji na swoim wydziale? Twój potencjalny pracodawca na pewno również w tym przypadku doceni Twoje zaangażowanie.

Podsumowanie

 

Zastanów się, w jaki sposób możesz przekonać rekrutera do swojej kandydatury. Uzupełnij swoje CV informacjami dotyczącymi Twojej aktywności na uczelni. Możesz wspomnieć o udziale w wymianie studenckiej, uczestnictwie w wolontariatach czy angażowaniu się w konferencje naukowe. Pamiętaj, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruter może zapytać Cię o powyższe kwestie.

 

Symulacje rozmów kwalifikacyjnych

 

Rozmowa kwalifikacyjna to bez wątpienia jeden z najbardziej stresujących etapów rekrutacji. Warto odwiedzić JOBICON również z myślą o lepszym przygotowaniu się do spotkania z rekruterem. Na Targach Pracy odbywają się specjalne symulacje rozmów kwalifikacyjnych, dzięki którym możesz sprawdzić, jak w praktyce wygląda ten etap rekrutacji. Na JOBICONIE dowiesz się, jak radzić sobie ze stresem oraz o czym należy pamiętać, aby w atrakcyjny sposób zaprezentować pracodawcy swoją kandydaturę.

 

 

Szukasz swojej pierwszej pracy lub rozważasz zmianę obecnego miejsca zatrudnienia?

Odwiedź targi pracy, poznaj pracodawców, skonsultuj CV i weź udział w symulacji rozmowy rekrutacyjnej!

 

Jak opisać swoje zalety w CV?

Czy wiesz, że dla wielu pracodawców najważniejszym elementem w CV jest informacja o zaletach potencjalnych kandydatów? Co za tym idzie, warto dokładnie zastanowić się, w jaki sposób należy wspomnieć o swoich kluczowych atutach. Jeśli dobrze zaprezentujesz istotne kompetencje, zwiększysz szansę na otrzymanie wymarzonej posady.

Sprawdź, jakie są oczekiwania pracodawcy

Zanim zaczniesz pisać swoje CV, zapoznaj się dokładnie z wymaganiami potencjalnego pracodawcy. Znajdziesz je w udostępnionej przez niego ofercie pracy. Na portalu Pracuj.pl bardzo często pojawiają się ogłoszenia, w których uwzględnione są konkretne wymagania względem kandydatów. Właśnie na ten element oferty pracy należy zwrócić szczególną uwagę. W swoim CV warto podkreślić umiejętności miękkie i kompetencje twarde, które są dostosowane do stawianych oczekiwań. Dzięki temu rekruter zwraca uwagę na Twoje dokumenty aplikacyjne i pozytywnie oceni Twoją kandydaturę.

Przekonaj pracodawcę, że posiadasz konkretne kompetencje

W CV warto dokładnie opisać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Należy zrobić to w taki sposób, aby udowodnić pracodawcy, że masz konkretne kompetencje twarde, niezbędne na danym stanowisku. Jak to zrobić w praktyce? Przykładowo, możesz ubiegać się o stanowisko, w którym kluczowa jest dobra znajomość języka angielskiego. W tym przypadku warto wspomnieć o doświadczeniu zawodowym w innych firmach, gdzie miałeś okazję porozumiewać się z klientami po angielsku lub współpracownikami.

Nie zapomnij o umiejętnościach miękkich

Nawet jeśli pracodawca nie zaznaczył w swoim ogłoszeniu, że poszukuje kandydatów z określonymi umiejętnościami miękkimi, nie możesz ich ominąć. Nierzadko są one głównym atutem w oczach rekrutera. Również w tym przypadku warto udowodnić pracodawcy, że masz niezbędne kompetencje, wskazując na dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Pamiętaj, że w CV warto wspomnieć nawet o pracy niezwiązanej z Twoim wykształceniem. Przykładowo, dodatkowa praca w lokalu gastronomicznym lub w call center może być dowodem na to, że masz wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

 

Napisz swoje CV w taki sposób, aby pracodawca zwrócił uwagę na Twoje najważniejsze zalety. Postaraj się uwzględnić w nim umiejętności, które okażą się szczególnie przydatne na danym stanowisku.

 

 

Branża TLS w czasach popandemicznych

Niektóre branże bardzo dynamicznie rozwijają się głównie w czasach popandemicznych. Przykładem jest sektor TLS, czyli transport, logistyka i spedycja. Osoby pracujące w tej branży nie mają problemów z szybkim zdobyciem intratnej, dobrze płatnej posady. Co warto wiedzieć na ten temat? Sprawdźmy!

Oferty pracy z branży TLS – gdzie szukać?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w sektorze TLS, powinieneś zapoznać się z ogłoszeniami dostępnymi online. Najlepiej odwiedź portal Pracuj.pl, na którym czeka na Ciebie bardzo zróżnicowany wybór ogłoszeń z tej branży. Nawet jeśli nie masz doświadczenia zawodowego, możesz liczyć na szybkie zdobycie zatrudnienia. Musisz jednak zwrócić uwagę na wymagania potencjalnych pracodawców. W wielu przypadkach konieczne będzie posiadanie prawa jazdy konkretnej kategorii. Niekiedy pracodawcy wymagają także znajomości języka angielskiego.

Usługi spedycyjne w czasach popandemicznych

Jeszcze podczas pandemii koronawirusa znacznie wzrosło zapotrzebowanie na usługi spedycyjne. Ten trend wciąż się utrzymuje, chociaż sytuacja na rynku już się ustabilizowała. Firmy zajmujące się transportem towarów, w tym przede wszystkim firmy kurierskie, wciąż rekrutują nowych pracowników. W praktyce, z łatwością można rozpocząć karierę w tej branży – warunkiem niezbędnym jest głównie prawo jazdy na pojazdy dostawcze lub ciężarowe. W wielu przypadkach poszukiwani są pracownicy, którzy jednocześnie mają wykształcenie logistyczne i sprawdzą się również na stanowisku związanym z logistyką.

Praca w branży TLS poza granicami kraju

Zapotrzebowanie na pracowników z sektora TLS jest widoczne także poza granicami kraju. Osoby zainteresowane wyjazdem w celach zarobkowych mogą zdecydować się na Niemcy, Austrię czy Wielką Brytanię. Oczywiście w przypadku pracy poza granicami kraju konieczna jest doskonała znajomość języka obcego. Jako kurier, specjalista ds. logistyki czy osoba zarządzająca flotą pojazdów, możesz liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie. Warto podkreślić, że stawki w innych krajach są nawet trzy razy wyższe w porównaniu ze stanowiskami w Polsce.

Podsumowanie

Postaw na branżę TLS, jeśli chcesz szybko znaleźć dla siebie intratną propozycję pracy. Zastanów się, w jakim zawodzie najlepiej się sprawdzisz. Skonfrontuj oczekiwania potencjalnych pracodawców ze swoimi umiejętnościami.

 

 

Coraz większa popularność pracy zdalnej

W czasie pandemii koronawirusa bardzo wiele firm przeszło w tryb home office. Dla wielu pracowników była to zupełnie nowa sytuacja, z którą musieli się zmierzyć. Obecnie wciąż pracodawcy proponują zatrudnionym osobom zdalny tryb wykonywania obowiązków zawodowych. Sprawdź, w których branżach dominuje home office!

Czy pracownicy lubią tryb zdalny?

Wiele osób właśnie podczas pandemii koronawirusa po razy pierwszy zdalnie wykonywało obowiązki zawodowe. Ten tryb świetnie przyjął się w różnych branżach. Pracodawcy podkreślają, że pracownicy szybko przyzwyczaili się do home office, doceniając jego zalety. Przede wszystkim kluczowym atutem była możliwość realizowania powierzonych zadań w domowym zaciszu, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy do miejsca pracy. Wielu pracowników z powodzeniem zaczęło łączyć zobowiązania zawodowe z życiem prywatnym. Organizacja dnia stała się znacznie łatwiejsza, co wpłynęło na efektywność pracy. Ponieważ tryb home office spodobał się większości pracownikom, w wielu firmach wciąż jest dominującą formą zatrudnienia.

W jakich branżach tryb zdalny jest powszechny?

Obecnie zdalna praca wciąż występuje w różnych branżach. W niektórych sektorach ten tryb przyjął się doskonale, pozwalając pracownikom na realizację obowiązków w domowym zaciszu. Jako przykład należy podać przede wszystkim branżę nowoczesnych technologii. W IT home office wciąż jest bardzo popularny. Najlepszym dowodem są na to aktualne oferty zatrudnienia z uwzględnieniem trybu zdalnego lub opcji pracy hybrydowej. Home office pojawia się także między innymi w branży związanej z usługami księgowymi, bankowością lub też w marketingu oraz grafice.

Jak znaleźć oferty pracy w home office?

Interesuje Cię zdobycie posady w trybie home office? Największy wybór tego typu propozycji czeka na Ciebie w sieci. W Internecie bez trudu znajdziesz dla siebie wiele atrakcyjnych ofert z różnych sektorów gospodarki. Możesz wyselekcjonować wyłącznie ogłoszenia z uwzględnieniem zdalnego trybu pracy. Takie oferty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy lub po prostu mieszkają za daleko od potencjalnego miejsca zatrudnienia.

Aktualnie bez problemu znajdziesz dla siebie pracę w trybie home office. Przekonaj się, jakie warunki oferują pracodawcy i zaaplikuj na wybrane stanowisko.

 

 

 

 

UMOWY O PRACĘ

UMOWA NA OKRES PRÓBNY
Umowa na okres nieprzekraczający 3 miesięcy, w trakcie trwania tej umowy pracodawca sprawdza umiejętności i kwalifikacje pracownika. Pracodawca nie może zawrzeć drugiej umowy na okres próbny z tym samym pracownikiem na to samo stanowisko, jak również nie może jej przedłużyć po okresie, na jaki została zawarta. Umowa może zostać rozwiązana po upływie 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia, jeśli zawarto ją na 3 miesiące.
 
UMOWA NA CZAS OKREŚLONY
Zostaje zawarta na dowolny okres, przed upływem którego nie można jej wypowiedzieć. Jeżeli poprzednio strony dwukrotnie zawarły umowę na czas określony to zawarcie kolejnej umowy jest równoznaczne z zawarciem umowy na czas nieokreślony, pod warunkiem, że przerwa między rozwiązaniem poprzedniej umowy a nawiązaniem kolejnej umowy nie przekroczyła miesiąca.
Umowa na czas określony może być zawarta w celu zastępstwa.
 
UMOWA NA CZAS NIEOKREŚLONY
Jest zawierana bez określania terminu, w którym zostanie zakończona. Pracownikowi zapewnia ona stabilizację. Pracodawca może tę umowę wypowiedzieć tylko
w uzasadnionych przypadkach, ale i wówczas obowiązuje go okres wypowiedzenia zależny od stażu pracy.
 
UMOWY CYWILNOPRAWNE

Umowy cywilnoprawne nie gwarantują świadczeń wynikających z umowy o pracę takich jak, wszelkiego rodzaju urlopy, uprawnienia związane z rodzicielstwem czy świadczenia socjalne.
 
UMOWA ZLECENIA
Jej przedmiotem może być świadczenie usług – pracy na rzecz zleceniodawcy. Umowa zlecenia może być wykonywana za wynagrodzeniem, ale także nieodpłatnie. Rozwiązanie takiej umowy następuje po wykonaniu określonych czynności, może być też ona wypowiedziana w każdym czasie przez każdą ze stron lub za okresem wypowiedzenia ustalonym.
 
UMOWA O DZIEŁO
Zobowiązuje ona do wykonania przez wykonawcę określonego dzieła na rzecz zamawiającego, w zamian za co zamawiający zobowiązuje się do zapłaty wynagrodzenia. Rozwiązanie takiej umowy następuje po wykonaniu przedmiotu umowy o dzieło.
 
UMOWA AGENCYJNA
Zobowiązuje agenta do stałego pośredniczenia za wynagrodzeniem (prowizją) w zawieraniu umów na rzecz lub w imieniu zlecającego. Umowa agencyjna, chociażby była zawarta na czas oznaczony, może być wypowiedziana bez zachowania terminów wypowiedzenia z powodu niewykonania obowiązków, a także w przypadku zaistnienia nadzwyczajnych okoliczności.
 
 

Doradca karier - oferta

Doradca karier oferuje wsparcie studentom i absolwentom LAW w zakresie zdobywania kompetencji niezbędnych na rynku edukacyjno – zawodowym. 

Poznasz swoje talenty oraz predyspozycje zawodowe; rozpoznasz cechy swojej osobowości, określisz predyspozycje i kompetencje zawodowe, zainteresowania, zorientujesz się w swoich mocnych stronach i tych wymagających rozwoju. Zobaczysz, co możesz zrobić, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. 
 
Skonsultujesz dokumenty aplikacyjne; sprawdzisz cv i/lub list motywacyjny – narzędzia niezbędne w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej. 
 
Przejdziesz symulację rozmowy rekrutacyjnej; rozmowa rekrutacyjna to najtrudniejszy element w procesie poszukiwania pracy. Jeśli chcesz zdobyć posadę, umów się z doradcą i przygotuj się do spotkania z rekruterem.
 
Zdobędziesz wiedzę o rynku pracy; poznasz trendy obecne na rynku pracy, obszary, w które warto inwestować. Dowiesz się, jak działać, by osiągnąć sukces zawodowy. 
 
Możesz skorzystać z: 
- indywidualnych konsultacji z doradcą kariery
- warsztatów, szkoleń
- coachingu kariery, formy wsparcia, która pozwala na samopoznanie, planowanie i zarządzanie karierą 
- gier sytuacyjnych, ich celem jest udział w pewnym procesie, rozpoznanie swoich cech i umiejętności w praktyce
- szkoleń na życzenie, możesz wystąpić z inicjatywą i wskazać warsztaty oraz zakres tematyczny, którymi jesteś zainteresowany 
Aktualnie konsultacje prowadzone są on – line i/lub drogą mailową, a szkolenia on – line. 
 
Na platformie Ikar znajduje się dostępny dla wszystkich studentów kurs doradca kariery, zawierający materiały z zakresu poradnictwa kariery, informacje o rynku pracy. Studentów zainteresowanych indywidualnymi konsultacjami i/lub szkoleniami z zakresu rozwoju kompetencji miękkich, przedsiębiorczości, planowania kariery, aktywnego poszukiwania pracy czy innych związanych z poradnictwem kariery zapraszam do kontaktu z doradcą kariery.
kontakt: i.kowalik@law.mil.pl budynek biblioteki, pokój 105

Porady nt. rynku pracy

  • Odkryj swoją przyszłość zawodową

    Są ludzie, którzy już od dziecka wiedzą, że zostaną aktorami, fryzjerami czy strażakami i konsekwentnie realizują swój zawodowy cel. Inni odkrywają swoją drogę zawodową znacznie później.

    Nawet jeśli dziś nie masz pojęcia czy kierunek, który studiujesz będzie Twoim zawodowym strzałem w dziesiątkę, to poznawaj różne dziedziny, zdobywaj cenne doświadczenie podczas praktyk czy staży, sprawdź swoje kompetencje i predyspozycje zawodowe u doradcy kariery, bierz udział w warsztatach i szkoleniach.  


    Bądź aktywny i interesuj się tym, co dzieje się na rynku pracy, poszerzaj swoje zasoby, uzupełniaj kwalifikacje, a jeśli trzeba to zdobądź nowe. Miej świadomość tego, że niektóre
    z dziś funkcjonujących zawodów przestaną istnieć za kilka/kilkanaście lat.


    Wykaż się inicjatywą. Pamiętaj, by nie przespać czasu na dobre zaplanowanie swojej kariery zawodowej.

  • Jak dostać wymarzoną pracę?
    Można wysyłać setki CV i listów motywacyjnych albo zedrzeć buty od krążenia z dokumentami po firmach i …. zostawiać je wśród setek podobnych w działach rekrutacyjnych.
    By  dostać wymarzoną pracę, należy połączyć kreatywność i kompetencje, bo konkurencja na rynku pracy nie śpi, a przecież zależy Ci, by zadanie dotyczące dostania atrakcyjnej, dającej satysfakcję i pieniądze pracy, stało się Twoją rzeczywistością.
     
    Szukając zatrudnienia, warto wykazywać się inicjatywą, kreatywnością i wytrwałością. Warte polecenia metody skutecznego poszukiwania pracy to te, w których  kandydat sam dociera
    do pracodawców, inicjuje z nimi kontakt i przedstawia własną ofertę.  
     
    Bądź więc aktywny; powiedz znajomym, że szukasz pracy,  załóż profesjonalny profil np. na LinkedIn, wykorzystaj do poszukiwań swoje konto na portalach społecznościowych, przygotuj profesjonalne dokumenty aplikacyjne i aplikuj na interesujące Cię stanowisko. Korzystaj z zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną, nawet jeśli wydaje Ci się, że oferta nie do końca spełnia Twoje oczekiwania. Może podczas rozmowy otworzą się nowe możliwości albo  nawiążesz znajomości, które z czasem zaprocentują.
     
    Myśl pozytywnie, pamiętaj, że kto szuka, ten (prędzej czy później) znajduje J.