Wizyta w PIT-RADWAR S.A.

4 zdjęć w galerii
9 marca 2023 roku kadra, wykładowcy i podchorążowie odbyli podróż do spółki PIT-RADWAR S.A. w celu zapoznania się z nowoopracowanym uzbrojeniem.
PIT-RADWAR S.A. jest liderem technicznym w Konsorcjum PGZ w zakresie realizacji programów modernizacji technicznej dla wojsk radiotechnicznych i obrony przeciwlotniczej. Dostarcza siłom zbrojnym nowoczesne urządzenia radiotechniczne, systemy uzbrojenia, w tym rakietowy zestaw obrony przeciwlotniczej krótkiego zasięgu NAREW. 

Delegacja LAW miała możliwość zapoznania się z multimedialnymi prezentacjami głównych obszarów działalności spółki, ofertą produktową i projektami rozwojowymi, a także gotowe już systemy.

Mając na uwadze, że wprowadzenie do uzbrojenia nowych systemów będzie wymagało opracowania nowych zasad ich bojowego wykorzystania, wizyta ta stała się pierwszym krokiem w kierunku nawiązania współpracy, której celem będzie wsparcie ze strony pracowników naukowych akademii w opracowywaniu nowych dokumentów doktrynalnych na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

Dziękujemy spółce PIT-RADWAR za zaproszenie i bogaty program wizyty.