Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w piłce siatkowej

12 zdjęć w galerii
I miejsce dla Lotniczej Akademii Wojskowej
W dniach 07-08.10. br. w Lotniczej Akademii Wojskowej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w piłce siatkowej.

W zawodach udział wzięły:

- Wojskowa Akademia Techniczna

- Akademia Wojsk Lądowych

- Akademia Marynarki Wojennej

- Lotnicza Akademia Wojskowa

Mistrzostwa przeprowadzone w sportowej atmosferze i pod czujnym okiem sędziów lubelskiego związku piłki siatkowej, wygrali siatkarze Lotniczej Akademii Wojskowej. Kolejne miejsca zajęli podchorążowie WAT-u z Warszawy, AWL-u z Wrocławia oraz marynarze z AMW Gdynia. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy uczestnikom zawodów wręczył w imieniu Rektora-Komendanta LAW Prorektor ds. kształcenia ppłk Andrzej Truskowski. Wyróżnił on również trzech najlepszych zawodników mistrzostw, wśród których znalazł się podchorąży LAW Karol Janczewski w kategorii najlepiej atakujący. Dodatkowo kierownicy zespołów zostali uhonorowani pamiątkowym coinem, który upamiętnił tegoroczne otwarcie obiektów sportowych Lotniczej Akademii Wojskowej.
Zwycięstwo zagwarantowało drużynie LAW reprezentowanie Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w zbliżających się Mistrzostwach Wojska Polskiego w Sulechowie.

Tekst: ppłk Robert Tałaj
Zdjęcia: Marta Serafin