Skrzydła nad Kazimierzem

15 zdjęć w galerii
Lotnicza Akademia Wojskowa
W weekend w Kazimierzu Dolnym odbyła się dwudniowa impreza promująca lotnictwo pod nazwą "Skrzydła nad Kazimierzem" na której nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina.

W sobotę można było oglądać próby i przesłuchania konkursowe uczestników Festiwalu Piosenki Lotniczej, paradę Motocyklowego Stowarzyszenia Polskie Skrzydła –Polish Wings, jak również pokazy w powietrzu. Zaprezentowały się Aerobatic Team Orlik oraz myśliwce MIG 29. Wieczorem odbył się koncert „Romuald Lipko in memoriam” w wykonaniu artystów amatorów reprezentujących ośrodki kultury Wojska Polskiego z całego kraju.

Niedziela to Dzień Wojskowego Szkolnictwa Lotniczego pod patronatem Rektora Lotniczej Akademii Wojskowej. Drugi dzień imprezy rozpoczął się czytaniem bajek dzieciom przez podchorążych „Szkoły Orląt” oraz uroczystą mszą świętą w intencji Lotników Polskich. Po nabożeństwie publiczność mogła podziwiać koncerty: pieśni sakralnych, zespołu Wilaw z Lotniczej Akademii Wojskowej, czy też zespołów z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Po południu podczas pokazów w powietrzu zaprezentowały się śmigłowce i samoloty: Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego: DA 40, DA 42 i Robinson 44 oraz Biało-Czerwone Iskry, M346 Bielik i SW4 Puszczyk. Imprezę zakończy koncert zespołu Dywizjon z Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego.