Narodowe Święto Niepodległości

60 zdjęć w galerii
Narodowe Święto Niepodległości
Dzień 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny, dumy narodowej i długo wyczekiwanej wolności. Przez dziesiątki lat bezskutecznie próbowano złamać niezłomną wolę Narodu Polskiego. Jednak, jak powiedział marszałek Józef Piłsudski: Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Polacy nigdy nie ulegli. Po 123 latach zaborów, w 1918 roku, Polska odzyskała upragnioną niepodległość.
 
103 rocznicę odzyskania Niepodległości świętowano w szczególny sposób w Dęblinie. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przed Pomnikiem Niepodległości. Obchody uświetniła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Świętego Piusa V oraz koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina.
 
Najważniejszym punktem programu był uroczysty apel, który odbył się na placu przed pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”.
 
Po Apelu Pamięci złożono wieńce pod pomnikiem „Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt”. Uroczyste obchody zakończyły się odegraniem "Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego" oraz defiladą.

Zwieńczeniem uroczystości był piknik wojskowy pod hasłem: Dzień Szacunku dla Munduru, gdzie jednostki Garnizonu Dęblin zaprezentowały umundurowanie i sprzęt wojskowy wykorzystywany w codziennej służbie.