Żandarmska krew pomaga innym

3 zdjęć w galerii
Autor zdjęcia: N. Trzeciak
W 2021 roku żołnierze Żandarmerii Wojskowej oddali ponad 397 litrów krwi i 25 litrów osocza.
Żandarmów nigdy nie trzeba było namawiać do oddania cząstki siebie ratującej życie - bezcennego leku, jakim jest krew. Przez cały 2021 rok żołnierze Żandarmerii Wojskowej aktywnie uczestniczyli w IV edycji akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni Służbą” zorganizowanej pod patronatem ministra obrony narodowej.

Wielu żandarmów jest honorowymi dawcami krwi i od lat regularnie oddaje krew, inni w ubiegłym roku po raz pierwszy włączyli się w kampanię „SpoKREWnieni Służbą” i pomaganie już na stałe weszło im w krew.

Przez cały 2021 rok żołnierze Żandarmerii Wojskowej w akcjach honorowego krwiodawstwa oddali łącznie ponad 420 litrów krwi i jej składników. Zebrana krew pomagała potrzebującym i chorym w całej Polsce.

Żandarmi w akcji „SpoKREWnieni Służbą” uczestniczą od 2018 roku, czyli od jej pierwszej edycji. Wierzymy, że w rozpoczynającym się 2022 roku żołnierze Żandarmerii Wojskowej będą dzielić się bezcennym darem równie hojnie jak dotychczas, dając przykład bezinteresownej pomocy, która ratuje życie.


N. Trzeciak