Przedświąteczna interwencja na drodze

Żandarm pomógł uczestnikom wypadku

23 grudnia 2021 r. w miejscowości Skorzęcin żołnierz Placówki Żandarmerii Wojskowej w Powidzu w czasie wolnym od służby udzielił pomocy uczestnikom wypadku drogowego.
Jadący przed żandarmem pojazd marki Mazda wpadł w poślizg, z impetem uderzył bokiem w drzewo i zatrzymał się na środku drogi. Żołnierz niezwłocznie zatrzymał swoje auto i wraz z małżonką, z którą podróżował, przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Innemu światkowi zdarzenia polecił wezwać służby ratunkowe.

W pojeździe znajdowały się cztery zakleszczone osoby w wieku około 20 lat. Kierowca i pasażer nie zgłaszali dolegliwości zagrażających życiu i zdrowiu. Pasażer z tyłu pojazdu był nieprzytomny, a pasażerka była świadoma, lecz znajdowała się w nienaturalnej pozycji i zgłaszała ból pleców i problemy z oddychaniem.

Żandarm podjął działania polegające na odłączeniu akumulatora, zabezpieczeniu miejscu  zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej oraz zapewnieniu komfortu cieplnego. Po przybyciu służb ratowniczych żołnierz Żandarmerii Wojskowej przekazał zgromadzone informacje o stanie poszkodowanych.Placówka ŻW w Powidzu