Klasa mundurowa w warszawskim oesie

Klasa mundurowa w warszawskim oesie

15 zdjęć w galerii
W dniu 25 listopada 2021 r. Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie w ramach zajęć z edukacji wojskowej oraz ogólnopolskiej akcji „Murem za polskim mundurem” gościł młodzież klas mundurowych z technikum Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie.
Uczniów oraz grono pedagogiczne przywitał komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie płk Sławomir Tęcza, który przedstawił charakter oraz główne zadania Żandarmerii Wojskowej oraz warszawskiego oddziału.

Warszawscy specżandarmi zaprezentowali młodzieży sprzęt, wyposażenie i pojazdy używane w codziennej działalności służbowej oraz opowiedzieli o specyfice pracy w oddziale, szkoleniu i zasadach naboru. Żołnierze Wydziału Ochrony w ramach zajęć zademonstrowali elementy praktyczne związane z wykonywaniem czynności ochronnych w przypadku zagrożenia wobec osoby ochranianej. Uczniowie wzięli również udział w zajęciach z tresury psa służbowego wyszkolonego do wykrywania materiałów wybuchowych.

Całe przedsięwzięcie wsparli żołnierze z Sekcji Profilaktyki Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej, wystawiając symulator zderzeń oraz symulator refleksu. Na zakończenie zajęć uczniowie zostali poczęstowani wojskową grochówką oraz przysmakami z grilla.


Sekcja Wychowawcza OSŻW w Wrszawie