Kierował tirem – miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Kierował tirem – miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

4 zdjęć w galerii
Kompletną bezmyślnością i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca tira, którego zatrzymali żołnierze Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.
Do zdarzenia doszło 20 listopada 2021 roku na autostradzie A2 w kierunku Warszawy. Żołnierze Wydziału Ochrony, wracający ze Szczecina po zakończeniu czynności służbowych, zauważyli wykonującego niebezpieczne manewry tira. Kierujący pojazdem ciężarowym kilkukrotnie uderzał w bariery dźwiękochłonne i stwarzał realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Żandarmi nie czekali na dalszy rozwój wypadków. Natychmiast zatrzymali kierowcę i powiadomili służby porządkowe. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zbadali kierowcę tira na zawartość alkoholu – delikwent wydmuchał 3,3 promila. Mężczyźnie za popełnienie czynu z art. 178 a par. 1 Kodeksu Karnego grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Warto przypomnieć, że w trzecią niedzielę listopada, czyli następnego dnia po zatrzymaniu przez żołnierzy OSŻW w Warszawie pijanego kierowcy tira, obchodzony był Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. To dobry moment, by zastanowić się nad tym, co możemy zrobić, by uczynić drogi bezpieczniejszym miejscem. Najlepiej oczywiście zacząć od siebie, warto również – tak jak żołnierze Żandarmerii Wojskowej – reagować, gdy jesteśmy świadkami łamania przepisów ruchu drogowego przez innych użytkowników dróg.


 
Sylwia Guzowska