Mistrz Motocykla 2022

II miejsce żandarma w konkurencji „Mistrz Motocykla 2022”

9 zdjęć w galerii
Żołnierz Żandarmerii Wojskowej chor. Grzegorz Marfiak z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie zajął II miejsce w konkurencji o tytuł „Mistrza Motocykla 2022”.
Od 6 do 10 czerwca na terenie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbył się 18. finał konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2022”. Konkurs składał się z konkurencji samochodowych i motocyklowych.

Żandarmeria Wojskowa wystawiła drużynę, która uczestniczyła po raz szósty w konkurencji „Mistrz Motocykla”. Zawody motocyklowe składały się z części teoretycznej, tj. testu ze znajomości wybranych zagadnień z przepisów ruchu drogowego, budowy i eksploatacji pojazdu oraz praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W drugiej części kierowcy jednośladów mieli do pokonania slalom oraz tor przeszkód. Konkurencie rozgrywane były na motocyklu YAMAHA XT660R.

Żandarmerię Wojskową reprezentowali chor. Grzegorz Marfiak i st. kpr. Igor Lipiński z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie, sierż. Marcin Szulczyk z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie oraz sierż. Radosław Pawlukowski z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. Wysoki poziom wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych żołnierzy Żandarmerii Wojskowej znalazły potwierdzenie w bardzo dobrych wynikach. Najlepszy w żandarmskim teamie okazał się chor. Grzegorz Marfiak, który zajął II miejsce w konkurencji o tytuł „Mistrza Motocykla 2022”.

Głównym celem konkursu „Wojskowy Kierowca Roku” jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.


st. chor. sztab. Bogdan Łukomski