29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

7 zdjęć w galerii
7 września 2021 r. rozpoczął się 29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. W ramach Wystawy Sił Zbrojnych RP uzbrojenie i specjalistyczny sprzęt prezentuje Żandarmeria Wojskowa.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to trzecia co do wielkości impreza wystawiennicza branży zbrojeniowej w Europie. W tegorocznych targach bierze udział ponad 400 firm z 27 krajów. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego organizowany we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.
 
W uroczystej inauguracji 29. MSPO w Kielcach z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz szefa Sztabu Generalnego gen. Rajmunda Andrzejczaka uczestniczył komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. dyw. Tomasz Połuch wraz z zastępcą KGŻW gen. bryg. Robertem Jędrychowskim, członkiem Rady Programowej MSPO. Podczas otwarcia kieleckich targów list prezydenta RP odczytał szef BBN Paweł Soloch.
 
Minister obrony narodowej w swoim wystąpieniu podkreślił:
- Wyposażamy konsekwentnie Wojsko Polskie w nowoczesny sprzęt. To nasza odpowiedź na zagrożenia, które są. W przyszłości będziemy kontynuować ten proces.
 
Minister Mariusz Błaszczak podziękował także żołnierzom za ich służbę:
- Wojsko Polskie stoi na straży bezpieczeństwa Polski. Dziękuję za Waszą służbę. Moim zadaniem jest tworzenie warunków do jak najlepszej służby żołnierzy – zaznaczył.
 
Od kilkunastu lat nieodzowną częścią MSPO jest Wystawa Sił Zbrojnych RP, na której najnowszy sprzęt i uzbrojenie prezentują jednostki z całego kraju. Na tegorocznej Wystawie Sił Zbrojnych RP organizowanej pod hasłem „Wytrwać – Opanować – Pokonać” broń i wyposażenie służbowe prezentują żołnierze Żandarmerii Wojskowej. W tym roku formacja przygotowała dla odwiedzających m.in. ambulans kryminalistyczny, symulator jazdy 3D, symulator refleksu, a także sprzęt dochodzeniowo-śledczy i prewencyjny  wykorzystywany w codziennej służbie.
 
W ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP” żandarmi zapoznają wszystkich zainteresowanych służbą w Żandarmerii Wojskowej z wymaganiami wobec kandydatów oraz różnorodną ofertą Żandarmerii Wojskowej.
 
Żołnierze Żandarmerii Wojskowej jak co roku czuwają nad bezpieczeństwem uczestników targów oraz zapewniają bezkolizyjne przemieszczanie się pojazdów i sprzętu wojskowego.

29. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach będzie otwarty 7–9 września w godzinach od 10:00 do 17:00, a 10 września – od 10:00 do 15:00. Zapraszamy!


Tekst: N. Trzeciak